16 i 17 września kolejne biegi Vexa Skiroll Tour w Międzylesiu

opublikowano: 11 września 2017 autor: Redakcja

Przejazd przez tunel pod torami kolejowymi, to jedna z atrakcji sobotnich zawodów

Przejazd przez tunel pod torami kolejowymi, to jedna z atrakcji sobotnich zawodów
W trzeci weekend września w gminie Międzylesie odbędą się kolejne dwa biegi zaliczane do cyklu Vexa Skiroll Tour. Zawodnicy zmierzą się w sobotę 16 września w Kamyk Uphillu na dystansie 4,5 km i dzień później 17 września w Puchacz Uphillu na dystansie 7,5 km. W każdych zawodach można brać udział nie rywalizując w całym cyklu. Średnie dystanse obu biegów powinny zachęcić debiutantów do pierwszych startów.

Zawody, które w nadchodzący weekend odbędą się w gminie Międzylesie, to drugi i trzeci etap polskiego otwartego cyklu biegów na nartorolkach Vexa Skiroll Tour. Można w nich startować z myślą o punktach do końcowej klasyfikacji generalnej cyklu, jak też niezależnie, koncentrując się na wyniku w każdym biegu z osobna. W obu wyścigach uczestnicy zmierzą się w wybranej konkurencji na nartorolkach techniką klasyczną, dowolnie lub na pompowanych kołach.

Weekendowe biegi to tzw. uphille, czyli na trasach prowadzących tylko pod górę. Taka forma rywalizacji jest bezpieczniejsza ze względu na niższe prędkości i mniejsze ryzyko upadków. Zarówno w sobotę, jak też niedzielę, trasy zawodów będą zamknięte dla ruchu pojazdów i przeznaczone tylko dla startujących na nartorolkach. Wrześniowe uphille to biegi o umiarkowanych długościach i przewyższeniach. Każdy, kto myśli o tym, by posmakować rywalizacji na nartorolkach, powinien rozważyć start w gminie Międzylesie, by przekonać się do współzawodnictwa na asfalcie.

Pierwsze z zawodów - Kamyk Uphill - zaplanowane zostały na sobotę 16 stycznia o 15:00. Uczestnicy wyścigu wystartują ze wsi Smreczyna pod Międzylesiem i przez Kamieńczyk pobiegną do Czech, by zakończyć bieg przy schronisku Kašparova Chata. Nagrodą dla uczestników będzie nie tylko satysfakcja z wysiłku i wyniku, ale doskonałe widoki, jakie rozciągają się na okolicę z trasy zawodów i mety.

Dystans sobotnich zawodów to 4,5 km, a przewyższenie równe 300 m. Jedną z atrakcji na trasie jest tunel pod torami kolejowymi, przez który przebiegają zawodnicy, czeka ich tam chwilowa ciemność na odcinku 50 m. Droga, na której odbędzie się bieg, ma znakomity, nowy asfalt.

Więcej o Kamyk Uphill. Zobacz opis trasy Kamyk Uphill.

W niedzielę 17 września o 11:00 zawodnicy wystartują w Puchacz Uphillu. Bieg rozpoczyna się we wsi Pisary położonej kilka kilometrów na wschód od Międzylesia. Zawodnicy pobiegną w kierunku wzniesienia Puchacz, a meta zawodów znajdować się będzie o 7,5 km dalej oraz 300 m wyżej w Jodłowie. Podobnie jak dzień wcześniej, zawodnikom na trasie i mecie towarzyszyć będą piękne widoki, lecz tym razem na nieco inne obszary Sudetów.

Więcej o Puchacz Uphill. Przeczytaj też opis trasy Puchacz Uphill.

Zapisy do zawodów prowadzone są przez internet i trwają do 14 września. Opłatę startową można pokryć w gotówce przed zawodami. Możliwe będą też zgłoszenia na miejscu w biurze zawodów, jednak skutkują one wyższą opłatą startową. Zaoszczędź i zgłoś się teraz!

Zapisy do biegów >>

Ważne linki

zaktualizowano poniedziałek, 11 września 2017 17:25
Oceń artykuł
(1 głos)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.