Kalendarz Pucharu Polski PZN na nartorolkach w 2017 roku

opublikowano: 28 czerwca 2017 autor: Redakcja

W 2017 roku i latach kolejnych Mistrzostwa Polski PZN mają odbywać się w Jeleniej Górze

W 2017 roku i latach kolejnych Mistrzostwa Polski PZN mają odbywać się w Jeleniej Górze
Polski Związek Narciarski opublikował kalendarz biegów na nartorolkach zaliczanych do Pucharu Polski na 2017 rok oraz prognozowane daty na kolejne 5 lat. Związek idzie utartym schematem.

Do Pucharu Polski zaliczane są biegi w Tomaszowie Lubelskim, Jeleniej Górze, Istebnej, Bystrej Śląskiej i Marklowicach. Znane są już daty zawodów na 2017 rok, ale nie podano dystansów, ani innych zasad planowanych biegów, te będą ogłaszane w komunikatach na krótko przed zawodami. Możemy jednak się spodziewać, że poszczególne zawody będą odbywały się analogicznie do organizowanych w poprzednich latach.

Co ciekawe, Polski Związek Narciarski zaplanował już kalendarz na następne 5 lat. W każdym sezonie we wrześniu zawody mają odbywać się w tych samych miejscach i w analogiczne weekendy do tegorocznego kalendarza, który publikujemy poniżej.

Jednym z etapów PP PZN są Mistrzostwa Polski, które przez kolejne lata mają odbywać się w Jeleniej Górze zawsze w drugi weekend września.

Puchar Polski organizowany przez krajowy związek narciarski odbywa się z myślą o młodych sportowcach uprawiających biegi narciarskie w klubach. Dla nich też przygotowywane są dystanse, często bardzo krótkie. O ile niektórzy organizatorzy zawodów wchodzących w skład cyklu dopuszczają do startu amatorów, w osobnej, przeznaczonej dla nich konkurencji, wyniki zawodników bez licencji związkowej nie są zliczane w klasyfikacji generalnej pucharu.

Kalendarz Pucharu Polski PZN w biegach na nartorolkach na 2017 rok

Data Miejsce Zawody
02-03.09 Tomaszów Lubelski Puchar Polski
09-10.09 Jelenia Góra - Sobieszów Mistrzostwa Polski
16.09 Istebna Puchar Polski
17.09 Bystra Śląska Puchar Polski
23.09 Marklowice Mistrzostwa UKS-ów
24.09 Marklowice finał Pucharu Polski


Pod tekstem załączamy kalendarz na lata 2017-2022.

zaktualizowano środa, 28 czerwca 2017 09:28
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.