Znane są już szczegółowe zasady Asfalt Uphillu 2018 w Dusznikach-Zdroju

opublikowano: 05 czerwca 2018 autor: Redakcja

Na starcie pierwszej edycji zawodów w 2014 roku

Na starcie pierwszej edycji zawodów w 2014 roku
16 czerwca 2018 o godzinie 11:00 startuje Asfalt Uphill z Dusznik-Zdroju do Zieleńca. Bieg zostanie rozegrany dowolną techniką, można startować na nartorolkach łyżwowych, klasycznych i z kołami pompowanymi. Nie ma ograniczeń wielkości i szybkości kół. Wraca "stara" wspólna klasyfikacja dla klasyka i łyżwy.

Dusznicki Ośrodek Kultury i Sportu opublikował regulamin zawodów, o nowej nazwie Asfalt Uphill, będących piątą edycją popularnego uphillu Duszniki-Zdrój - Zieleniec. Pojawił się tak oczekiwany akapit dotyczący techniki biegu, klasyfikacji i kategorii wiekowych.

Zawody rozegrane będą stylem dowolnym, klasycznym oraz na nartorokach terenowych typu SKIKE. Organizatorzy nie przewidują ograniczeń dot. rodzaju kółek do nartorolek. Klasyfikacja w kategoriach wiekowych prowadzona będzie pod warunkiem startu w danej kategorii wiekowej min. 15 zawodników. W kategorii nartorolki terenowe typu Skike prowadzona będzie jedynie klasyfikacja open bez podziału na kategorie wiekowe.

Klasyfikacja będzie prowadzona w czterech kategoriach wiekowych: do lat 30, 30-40, 40-50 oraz powyżej 50 lat. Startujący na rolkach i nartorolkach terenowych będą mieli własną klasyfikację tylko open, bez podziału na kategorie wiekowe. Dopytaliśmy organizatora o klasyfikację zawodników na nartorolkach sportowych i jak poinformował nas Łukasz Witek, będzie jedna lista wyników dla ścigających się "na twardych kołach" klasykiem i łyżwą oraz wspólna klasyfikacja open i w kategoriach. 

W regulaminie nie ma żadnych ograniczeń dotyczących szybkości i wielkości kół, można zatem startować na najszybszych poliuretanowych kołach łyżwowych, a techniką klasyczną również na trzykołowym sprzęcie z kołami 100 mm.

Widać, że gospodarze imprezy wracają do modelu sprzed dwóch lat, gdy startujący różnymi technikami byli klasyfikowani razem. Trudno porównywać wyniki zawodników na sprzęcie klasycznym i łyżwowym. Każdy startujący musi zatem przemyśleć jaką technikę wybrać. 

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, organizator nie zdecydował się jednak na osobne klasyfikacje - profi dla zawodników wyczynowych oraz open dla amatorów. Będzie więc jedna wspólna lista wyników oraz dekoracja dla wszystkich startujących na twardych kołach. 

Dla najszybszych przewidziano nagrody pieniężne i premie górskie. Pierwszych 150 zapisanych otrzyma koszulki z logo biegu, a wszyscy, którzy ukończą zawody wezmą udział w losowaniu nagród rzeczowych.

Regulamin załączamy poniżej.

zaktualizowano wtorek, 05 czerwca 2018 13:49
Oceń artykuł
(1 głos)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.