Startem na nartorolkach w Rolkowisku możesz uczcić 100 rocznicę odzyskania niepodległości

opublikowano: 06 sierpnia 2018 autor: Redakcja
W sobotę 1 września 2018 roku na Rolkostradzie w Wesołej już po raz trzeci odbędzie się unikatowa impreza rekreacyjno-sportowa o nazwie „Rolkowisko". W programie m.in. III Otwarte Mistrzostwa Warszawy w sprintach na nartorolkach. Uczestnicy tej rywalizacji będą ścigać się na dystansie 1300 m stylem klasycznym, dowolnym i na nartorolkach terenowych.

Zawodnicy będą dwukrotnie, w odstępach czasowych, pokonywać trasę o długości około 650 m. O uzyskanym miejscu zdecyduje suma czasów z obu przejazdów. W tym roku organizatorzy zaplanowali nieco inny program zawodów. Wpierw odbędą się konkurencje na nartorolkach, a dopiero później wyścigi na rolkach, wrotkach i hulajnogach - przeznaczone głównie dla dzieci. Tak jak w poprzednich edycjach godziny startów poszczególnych konkurencji nartorolkowych będą tak zaplanowane, by każdy mógł wystartować nawet we wszystkich. Na zwycięzców rywalizacji czekają cenne nagrody (nartorolki, rolki, hulajnogi) oraz puchary.

Ideą imprezy jest popularyzacja sportów wrotkarskich i nartorolek wśród mieszkańców Warszawy. W rywalizacji może wziąć udział każdy, bez względu na poziom sportowy i wiek, a zawodnicy i amatorzy zostaną sklasyfikowani osobno. Udział dzieci w Rolkowisku jest bezpłatny. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe koszulki, medale i ciepły posiłek.

Zawodnicy startujący w tegorocznym Rolkowisku upamiętnią 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości startując w koszulkach z logo „Warszawa Stolica Wolności 1918-2018". Na dzieci będzie czekało stoisko historyczne, a każdy uczestnik będzie mógł zrobić sobie zdjęcie z żołnierzem legionistą.
Organizatorami wydarzenia jest Towarzystwo Narciarskie Biegówki we współpracy z Urzędem Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy oraz Nadleśnictwem Drewnica.

Głównymi Partnerami Niepodległościowego Rolkowiska są Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A., Decathlon, Rollspeed, nartorolkowy.pl, rollski.pl, XC Life.
Zapisy prowadzone są przez stronę internetową do 30 sierpnia lub w biurze zawodów w dniu imprezy. Pierwsze starty planowane są na godzinę 10:00.

Pod tekstem w plikach do pobrania załączamy regulamin zawodów.

rolkowisko-plakat

zaktualizowano poniedziałek, 06 sierpnia 2018 11:02
Oceń artykuł
(1 głos)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.