Jadwiga Grynkiewicz nadal liderką po czterech zawodach Skiroll Classics

opublikowano: 11 sierpnia 2016 autor: Redakcja

Jadwiga Grynkiewicz i Stanislav Řezáč liderami cyklu po 4 zawodach

Jadwiga Grynkiewicz i Stanislav Řezáč liderami cyklu po 4 zawodach
Zawodniczka teamu nabiegowkach.pl po czterech biegach z dziesięciu w czeskim cyklu zawodów na nartorolkach Silvini Skiroll Classics utrzymuje prowadzenie w klasyfikacji generalnej kobiet. W rankingu drużynowym team nabiegowkach.pl I jest trzeci, a team nabiegowkach.pl II zajmuje piąte miejsce.

Po biegach na Pradziada i Dlouhé Stráně w pierwszy weekend sierpnia 2016 roku (przeczytaj relację z tych zawodów) podsumowano klasyfikację generalną indywidualną i drużynową. Polka Jadwiga Grynkiewicz (team nabiegowkach.pl I) utrzymała pozycję liderki i po 40% spotkań tegorocznego cyklu prowadzi z 80 punktową przewagą nad drugą Czeszką Adélą Boudíkovą (ATLAS CRAFT team) i 180 punktów przed trzecią Alicją Rolską (team nabiegowkach.pl I). Co ciekawe, obie Polki jak dotąd są najstarszymi zawodniczkami cyklu i jako jedyne reprezentują kategorię czterdziestolatek.

W rywalizacji mężczyzn nadal prowadzą Czesi - Stanislav Řezáč mający 140 punktów przewagi nad Václavem Sedláčkiem (obaj Silvini Madshus team) i 180 puntów przed Danielem Máką (ATLAS CRAFT team).

Jadwiga Grynkiewicz i Stanislav Řezáč W klasyfikacji drużyn biorących udział w cyklu polski team nabiegowkach.pl I przesunał się na trzecią pozycję. Prowadzą czeskie zespoły ATLAS CRAFT team (2275 punktów) przed Silvini Madshus team (1900 punktów) i team nabiegowkach.pl I (1775 punktów). Czwarta drużyna XC SPORT.CZ nordic racing team zebrała jak dotąd 680 punktów.

Wielokrotnie podkreślamy, że biegi na nartorolkach są wyjątkowym sportem, który przez swoją elitarność wciąż daje możliwości sukcesu nieporównywalne z innymi, znacznie popularniejszymi dyscyplinami, w tym biegami narciarskimi. Choć damom nie wypomina się wieku, to Jadwiga 'Jagoda' Grynkiewicz, aktualna liderka klasyfikacji Skiroll Classics, jest dwa razy starsza niż wiele czeskich zawodniczek startujących w cyklu. Czy w biegach narciarskich taka amatorka miałaby szansę stanąć na jednym stopniu podium z dwukrotnym zdobywcą kryształowej kuli Pucharu Świata i czołowym zawodnikiem w danej dyscyplinie? Takie możliwości dają właśnie nartorolki.

zaktualizowano sobota, 14 października 2017 14:46
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.