Pierwsze nartorolkowe mistrzostwa Warszawy na Rolkostradzie w Wesołej

opublikowano: 03 sierpnia 2016 autor: Redakcja
Wyścigi na nartorolkach i łyżworolkach, prezentacja sprzętu, pokazy jazdy ekstremalnej i konsultacje z instruktorami. Takie atrakcje czekają na wszystkich, którzy w pierwszą sobotę września 2016 odwiedzą Rolkostradę w warszawskiej dzielnicy Wesoła. W sportowej rywalizacji będzie mógł wystartować każdy, a najszybsi wrócą do domu z historycznymi tytułami pierwszych mistrzów Warszawy w sprintach na nartorolkach.

W programie Rolkowiska przewidziano sprinterską rywalizację na dystansie około 1,3 km w trzech kategoriach: na nartorolkach sportowych do techniki klasycznej, łyżwowej oraz na nartorolkach terenowych. Z kolei rolkarze będą rywalizować w konkurencji bladecross, na trasie o długości około 200 metrów z przeszkodami ustawionymi z opon. Start w zawodach jest bezpłatny, a zapisy już teraz są przyjmowane przez stronę internetową. Jeżeli pula miejsc nie zostanie wyczerpana w zapisach internetowych, do zawodów będzie się można zgłosić także w dniu ich rozgrywania, bezpośrednio na Rolkostradzie.

Rolkowisko - - plakat Zgodnie z zapisami regulaminu, I Otwarte Mistrzostwa Warszawy w sprintach na nartorolkach zostaną rozegrane systemem pucharowym. Ilość szczebli drabinki będzie uzależniona od liczby startujących. Organizatorzy przewidują, że najlepsi będą musieli zmierzyć się z trasą zawodów minimum cztery razy. Istnieje możliwość jednoczesnego startu zarówno techniką klasyczną, jak i dowolną oraz na nartorolkach terenowych. Tym samym, można w ciągu jednego dnia, zdobyć trzy tytuły Mistrza Warszawy.

Zgodnie z panującymi obecnie tendencjami na świecie przy określaniu zasad zawodów na nartorolkach, organizator Rolkowiska zdecydował się wprowadzić ograniczenia wobec sprzętu. W nartorolkach, które dopuszczone będą do rywalizacji, muszą być zamontowane koła z czarnej gumy. W zawodach na nartorolkach terenowych koła muszą być pompowane. Wszystkie limity wobec sprzętu zostały opisane w regulaminie.

Rolkostrada w Wesołej, na której odbędą się wrześniowe zawody, to jedyny obiekt na Mazowszu zapewniający miłośnikom sportów rolkowych i nartorolkowych bezpieczną i dostosowaną do ich potrzeb przestrzeń, całkowicie oddzieloną od ruchu pieszego, rowerowego i samochodowego.

Rolkostrada w Wesołej powstaje dzięki funduszom Miasta Stołecznego Warszawy. Budowa pierwszego odcinka, oddanego do użytku jesienią 2015 r., została sfinansowana z warszawskiego Budżetu Partycypacyjnego na rok 2015. Obecnie trwają prace nad jej wydłużeniem o kolejne prawie 500 metrów. Są one możliwe dzięki dotacji z budżetu Biura Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy oraz środkom przeznaczonym na tę inwestycję uchwałą Rady Miasta. Budowa zakończy się w sierpniu 2016 roku, a Rolkowisko będzie równocześnie oficjalnym otwarciem Rolkostrady wydłużonej do ponad 700 metrów.

Rolkowisko jest organizowane w ramach Inicjatywy Lokalnej Towarzystwa Narciarskiego "Biegówki" we współpracy z Warszawskim Stowarzyszeniem Rolkarskim „Polskater" oraz Lasami Państwowymi – Nadleśnictwem Drewnica przy wsparciu Stowarzyszenia „Sąsiedzi dla Wesołej". Imprezę dofinansuje m.st. Warszawa. Portal nartorolki.pl pełni rolę oficjalnego patrona medialnego imprezy.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE W SKRÓCIE

nazwa: Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Warszawy w sprintach na nartorolkach
miejsce: Rolkostrada, Warszawa-Wesoła, ul. Niemcewicza (przy skrzyżowaniu z ul. 1. Praskiego Pułku)
data: sobota, 3. września, od godziny 10:00
dojazd: autobusami 173, 198, 514 do przystanku Wesoła-Ratusz, dla przyjeżdżających własnym transportem będzie dostępny parking przy Urzędzie Dzielnicy Warszawa-Wesoła.
zapisy: http://www.czasomierzyk.pl/zapisy2016/rolkowiskosprinty/

zaktualizowano czwartek, 04 sierpnia 2016 07:27
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.