W drugi weekend września w Rolkowisku zmierzą się o tytuły Mistrzów Warszawy

opublikowano: 18 sierpnia 2017 autor: Redakcja

W drugi weekend września w Rolkowisku zmierzą się o tytuły Mistrzów Warszawy

Mateusz Dek
9 września 2017 r. na Rolkostradzie położonej w warszawskiej dzielnicy Wesoła już po raz drugi zostaną rozegrane Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Sprintach na Nartorolkach. Zawody, jak wskazuje nazwa, są otwarte dla wszystkich startujących. Będzie można ścigać się techniką klasyczną, dowolną lub na nartorolkach terenowych. Program imprezy został tak ustawiony, by każdy zawodnik mógł wziąć udział we wszystkich konkurencjach.

Do przejechania jest dystans około 1250 metrów, który zawodnicy będą pokonywać dwa razy w odstępach czasowych. O zajętym miejscu decyduje łączny czas dwóch przejazdów. Co ważne, zawody zostaną zorganizowane w sposób umożliwiający start zawodnika we wszystkich trzech konkurencjach. Oznacza to, że najbardziej ambitni, jeśli zdecydują się na start klasykiem, łyżwą i na sprzęcie terenowym, będą mieli do pokonania łącznie 7,5 km.

W roku ubiegłym impreza zgromadziła ponad 90 zawodników z całego kraju i była jedną z największych w Polsce. W sezonie 2016 mistrzami Warszawy w sprintach na nartorolkach zostali: Arkadiusz Posiadała i Monika Skinder (styl klasyczny, styl dowolny) oraz Katarzyna Witek i Jan Żółkiewski (nartorolki terenowe).

W tegorocznej imprezie, oprócz mistrzostw nartorolkowych, zostaną przeprowadzone konkurencje towarzyszące - wyścigi na rolkach, wrotkach i hulajnogach. Organizatorom zależy na propagowaniu sportów wrotkarskich i nartorolkowych oraz na rodzinnym charakterze wydarzenia. Celem imprezy jest również promocja Rolkostrady pod kątem jej dalszej rozbudowy.

Organizatorem Rolkowiska jest Towarzystwo Narciarskie Biegówki przy wsparciu finansowym Urzędu Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy. Wydarzenie jest wspierane również przez Lasy Państwowe Nadleśnictwo Drewnica.

Wśród partnerów Rolkowiska znajdą się takie firmy jak: Rolspeed, nartorolkowy.pl, Skike, XC Life, Fischer oraz Decathlon.

Szczegóły dotyczące nagród do wygrania i rozlosowania będą sukcesywnie zamieszczane na profilu fb.com/tnbiegowkiwesola/

Zapisy i regulamin: czasomierzyk.pl/rolkowisko2017
Lokalizacja: https://goo.gl/maps/av4vCPZYn8B2, koordynaty GPS: 52.246825, 21.222657
Opłaty: dorośli - 20,00 zł, dzieci i młodzież do 18 roku życia - bez opłat.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać na stronie rolkostrada.pl i profilach fb.com/tnbiegowkiwesola/ oraz fb.com/RolkostradaWesola/

zaktualizowano piątek, 18 sierpnia 2017 09:57
Oceń artykuł
(1 głos)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.