W Kazachstanie potrafią, kiedy u nas?

opublikowano: 22 września 2017 autor: Redakcja
W Kazachstanie oddano do użytku tor nartorolkowy o łącznej długości tras 6 km. Szerokość asfaltu to bagatela 6 - 12 m. Jak to możliwe, że w kraju biedniejszym niż Polska i ponad dwukrotnie mniejszą liczbą ludności, powstają takie inwestycje? Co jeszcze wiemy o kazachskiej nartorolkostradzie?

Tor nartorolkowy jest częścią Olimpic Ski Center w Shchuchinsku w Kazachstanie. Jego najdłuższa pętla wynosi ponad 3600 m. Dzięki połączeniom można "wykręcić" trasę o długości nawet 6 km. Nam spodobała się szczególnie szerokość asfaltu, który w najwęższym miejscu ma 6 m i dochodzi nawet do 12 m.

mapa

Tor ma służyć do treningów dla wyczynowych zawodników w biegach narciarskich i biathlonie. Łączna suma wzniesień na jednej pętli wynosi 110 m. Przewyższenie największego podbiegu to 30 m.

przewyzszenia

Nie możemy przy tym oprzeć się pytaniu, dlaczego w Polsce tak trudno zbudować podobny obiekt. To zastanawiające, że takie inwestycje mogą powstać w kraju znacznie biedniejszym niż Polska, z PKB blisko trzykrotnie niższym i liczbie ludności mniejszej ponad dwukrotnie. Czyżby przeszkodą nie były tylko pieniądze?

ciezarowka

Kilka ujęć video z toru w Shchuchinsku znajdziesz na tym filmie.

zaktualizowano piątek, 22 września 2017 12:12
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.