Mistrz świata Tomasz Kałużny: Znów mogę jeździć na nartorolkach! (WYWIAD)

Wracam do biegania, muszę wygrać zakład żony ze znajomym! – z uśmiechem zapowiada Tomasz Kałużny, mistrz świata juniorów na nartorolkach z 2000 roku na dystansie 10 km. W rozmowie z Michałem Chmielewskim opowiada o stanie polskiego szkolenia, mistrzostwach z Marit Bjoergen i planach na przyszłość.
środa, 30 kwietnia 2014 w Z życia

Nartorolki a przepisy ruchu drogowego. Gdzie można, a gdzie nie wolno

Użytkownicy nartorolek często zastanawiają się, gdzie legalnie mogą na nich jeździć. Jak się okazuje, polskie prawo nie jest w tej kwestii jasno skonstruowane.
wtorek, 08 kwietnia 2014 w Z życia

Nartorolki na wymarciu. FIS też ich już nie chce?

Jeszcze niedawno nartorolki wysyłano na letnie Igrzyska Olimpijskie. Dziś, zdaniem niektórych, dyscyplina przeżywa wyraźną bessę. - FIS nie chce nartorolek bez najlepszych narciarzy z zimy – skarży się były czołowy zawodnik globu Andreas Dillemuth.
niedziela, 23 marca 2014 w Z życia

Dlaczego dobry narciarz po asfalcie się nie ściga?

Choć na pozór to dwie bliźniacze dyscypliny, już dawno narty i nartorolki zaczęły iść osobnymi ścieżkami. Inne są trasy, zasady, a nawet zawodnicy. Jak zatem na śniegu radzą sobie najlepsi rolkarze i dlaczego nie ma wśród nich gwiazd narciarstwa?
środa, 09 października 2013 w Z życia

Kto wymyślił polskie rolki uniwersalne SKITIRE? [wywiad]

Na początku sierpnia 2013 roku do sprzedaży trafiły pierwsze polskie rolki uniwersalne SKITIRE. O wrażenia po kilku tygodniach obecności produktu na rynku zapytaliśmy Agatę Jakubowską, która wraz z mężem wymyśliła Skitire.
wtorek, 24 września 2013 w Z życia

10 zasad bezpieczeństwa na nartorolkach

Bieganie na nartorolkach może być wielką frajdą i jest zdrową aktywnością, podnoszącą formę naszego organizmu. Jeśli jednak nie zachowamy podstawowych zasad bezpieczeństwa, może narazić nas na kraksę, urazy i długą rekonwalescencję. Prezentujemy kilka prostych zasad, które pozwolą na zminimalizowanie ryzyka wypadku.
czwartek, 25 lipca 2013 w Z życia

Niedostatek zawodów nartorolkowych w Polsce

Amatorzy trenujący na nartorolkach nie mają w Polsce zbyt wielu szans do sprawdzenia swoich umiejętności. Choć narty biegowe stale zyskują na popularności, letnich zawodów wciąż jest jak na lekarstwo. Czy to się kiedyś zmieni?
piątek, 19 lipca 2013 w Z życia

Nartorolki lepsze od joggingu

Bieganie na nartorolkach to prawie idealna imitacja biegu narciarskiego. Wraz ze wzrostem popularności biegów narciarskich jako sportu powszechnego, staje się popularne także wśród amatorów. Jest równie wymagające tak sprzętowo, jak i wydolnościowo, podnosi ogólne wytrenowanie organizmu i pozwala na nieprzerywanie latem treningu narciarskiego.
sobota, 01 czerwca 2013 w Z życia

Kristin Stoermer Steira miała wypadek na nartorolkach!

Utytuowana norweska zawodniczka Kristin Stoermer Steira została poszkodowana w wypadku, którego doznała podczas treningu. W wyniku potrącenia przez samochód zawodniczkę czeka przerwa w treningach.
środa, 22 maja 2013 w Z życia

Czy Czesi biegają na nartorolkach? Rozmowa z Vítem Černým

O popularność nartorolek w Czechach zapytaliśmy jednego z większych entuzjastów tego sportu u naszych południowych sąsiadów. Czołowy zawodnik amatorski specjalizujący się w jeździe na nartorolkach opowiada o sobie, treningu i stanie nartorolkarstwa w Czechach. Wiele faktów, które przedstawia Vít, zaskakuje.
niedziela, 23 września 2012 w Z życia
Strona 4 z 5

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.