Jeszcze we wrześniu Puchar i Mistrzostwa Świata w ojczyźnie nartorolek

Choć letnia odmiana nart może kojarzyć się wielu czytelnikom głównie z północą Europy, to dyscyplina sportu polegająca na ściganiu się na nartorolkach narodziła się na południu. Właśnie we Włoszech w ostatnie dwa weekendy września odbędą się jedne z ważniejszych imprez globu: Puchar Świata i Mistrzostwa Świata w biegach na nartorolkach.
środa, 16 września 2015 w Aktualności

Nagana dla części uczestników Mistrzostw Polski na nartorolkach od delegata PZN

Delegat techniczny PZN na odbywających się 5 i 6 września Mistrzostwach Polski w biegach na nartorolkach w Jeleniej Górze za naszym pośrednictwem zwraca się do trenerów i uczestników zakończonych właśnie zawodów. Jeśli nie nastąpią zmiany, będą dyskwalifikacje.
poniedziałek, 07 września 2015 w Aktualności

Listy startowe do Mistrzostw Polski na nartorolkach 5 września

Ponad 150 zawodników zgłosiło się do organizowanych w sobotę 5 września na torze nartorolkowym w Sobieszowie (Jelenia Góra) Mistrzostw Polski PZN na nartorolkach. W biegach techniką dowolną będą ścigać się na dystansach od 2 km do 14 km.
piątek, 04 września 2015 w Aktualności

Od soboty Mistrzostwa Polski. Co ważnego powiedziano na odprawie?

Sportowcy, którzy dotąd mieli doświadczenia tylko z zawodami amatorskimi, mogli być w szoku po piątkowej odprawie przed Mistrzostwami Polski na nartorolkach. Wiele ważnych decyzji zapadało dopiero na tym spotkaniu. Znamy godziny startów poszczególnych grup i zasady przydziału nartorolek.
piątek, 04 września 2015 w Aktualności

Rozpoczęły się zapisy na I Ultramaraton Nartorolkowy 140 km i Maraton 70 km

Znane są już wszystkie szczegóły I ultramaratonu na nartorolkach na dystansie 140 km i "połówki" na 70 km, które odbędą się 17 października 2015 roku w okolicach Wejherowa. Można już się zapisywać. Warto to zrobić szybko, bo limit uczestników to raptem 15 osób!
wtorek, 01 września 2015 w Aktualności

W ostatni weekend sierpnia można ścigać się na nartorolkach w Czechach

Na granicy Czech i powiatu kłodzkiego 29 i 30 sierpnia odbędą się kolejne biegi pod górę techniką klasyczną na nartorolkach zaliczane do czeskiego cyklu Silvini Skiroll Classics. W sobotę bieg zaczyna się, a w niedzielę kończy, na samej polskiej granicy. Grzech nie wystartować.
środa, 26 sierpnia 2015 w Aktualności

Włosi ratują Puchar Świata FIS na nartorolkach. Będzie trzecia tura.

Czarne chmury zebrały się nad tegorocznym Pucharem Świata na nartorolkach po tym jak zaplanowane na 21-23 sierpnia 2015 roku zawody w niemieckim Bad Peterstal zostały odwołane z niewyjaśnionych przyczyn. Na pomoc przyszli Włosi, którzy zorganizują trzecią - ostatnią turę pucharową 18 i 19 września w Trydencie.
wtorek, 25 sierpnia 2015 w Aktualności

Tysiąc osób na nartorolkach - to musi być Alliansloppet

W różnych biegach największej na świecie imprezy nartorolkowej - szwedzkim Alliansloppet - która zakończyła się 22 sierpnia 2015 roku, wystartowało łącznie 1000 zawodników. Największą frekwencją cieszył się sobotni wyścig techniką klasyczną na dystansie 48 km, w którym obsada i liczebność przypominały masowe biegi narciarskie.
poniedziałek, 24 sierpnia 2015 w Aktualności

Na Uphill w Dusznikach-Zdroju zapisanych już ponad 40 osób. Czy będzie rekord?

Na bieg na nartorolkach, który odbędzie się 15 sierpnia 2015 roku w Dusznikach-Zdroju, zapisało się już przez internet ponad 40 zawodników. Wiadomo, że zawsze duża grupa dokonuje zgłoszenia na miejscu przed biegiem. Czy padnie kolejny rekord frekwencji?
czwartek, 13 sierpnia 2015 w Aktualności

Dwa ciężkie uphille czekają na uczestników drugiej tury czeskiego cyklu Skiroll Classics

W drugi weekend sierpnia po raz drugi spotkają się zawodnicy rywalizujący na nartorolkach w cyklu Silvini Skiroll Classics. Na uczestników zawodów przyjeżdżających w czeskie Jesioniki czekają dwa ciężki i długie podbiegi. Impreza jest otwarta i skierowana do amatorów. W cyklu startują też Polacy.
środa, 05 sierpnia 2015 w Aktualności
Strona 10 z 13

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.