Ponad pół setki zawodników w pierwszej edycji Swornerace

opublikowano: 22 lipca 2018 autor: Redakcja
W sobotę 21 lipca 2018 roku w Swornychgaciach na Kaszubach po raz pierwszy odbyły się zawody nartorolkowe. Ścigano się na dystansach 30 km - techniką klasyczną i na pompowanych kołach oraz w najdłuższym w tym roku nartorolkowym biegu w Polsce - na 60 km dowolni

Bieg, choć organizowany po raz pierwszy przyciągnął sporą liczbę uczestników. Dokładnie 56 zawodniczek i zawodników wystartowało w trzech konkurencjach: klasykiem, dowolnie i na pompowanych kołach. Na nartorolkach sportowych z kołami twardymi ścigano się wahadłowo na asfaltowym odcinku o długości 7,5 km. Trasa dla posiadaczy sprzętu z oponami wzbogacona została o trudne odcinki terenowe. prowadzące po leśnych, piaszczystych i kamienistych duktach.

Jeszcze przed zawodami bieg dostarczył dużo emocji w związku z wyznaczoną trasą. Zawodnicy obawiali się zjazdów, które zwłaszcza w konkurencji dowolną techniką - w której dozwolone było stosowanie szybkich, poliuretanowych kół - pozwalały uzyskać bardzo duże prędkości. Dla bezpieczeństwa uczestników na dzień przed zawodami zdecydowano o opóźnieniu startu na 60 km, by ścigający się dowolną techniką mieli całą trasę do swojej dyspozycji.

Jako pierwsi wystartowali rywalizujący techniką klasyczną i na pompowanych kołach. W biegu klasykiem na 30 km triumfował Białorusin Yury Antokhin (OSM-SkiGo) z czasem 1:13:31 wyprzedzając drugiego na mecie Piotra Skowrona (dagaSPORT) o trzy minuty. Trzeci linię końcową przeciął Jacek Mederski (team nabiegowkach.pl).

Wśród płci pięknej najszybsza była Joanna Kujawska (team nabiegowkach.pl) wyprzedzając Paulinę Myszk i Klaudię Merchel (obie GKS Cartusia Kartuzy). Zwyciężczyni była szybsza od swoich rywalek odpowiednio o 22 i 39 minut.

W konkurencji na sprzęcie terenowym wygrał Krzysztof Kapitan (Skiking.pl Team) przed Krzysztofem Starczewskim (Pomorskie Towarzystwo Rollskiturowe) i Ireneuszem Rabskim (skipol.pl TEAM). W walce między dwoma zawodniczkami biegnącymi na pompowanych kołach szybsza okazała się Patrycja Szwed (Decathlon Team/ UKS Rawa Siedlce) przed Aleną Kwiatkowską (Pomorskie Towarzystwo Rollskitourowe).

W biegu głównym na 60 km dowolną techniką "o włos" wygrał reprezentant kraju Kacper Antolec (KZ AZS AWF Katowice). Tuż za nim linię mety przeciął Jakub Mroziński (Start Ski Rollspeed Team). Jakub Ogorzałek (Poliamid Ski Team) potrzebował pięciu minut więcej by ukończyć zawody.

W rywalizacji pań triumowała Agnieszka Wanżewicz-Uznańska (RunSki) przed Roksana Ciborowską (Speed Jasło) i Anną Bezulską.

To niewszystkie biegi, w których ścigano się w sobotę. Na zakończenie najlepsi w wyścigach klasykiem i dowolnie pobiegli w sprintach na dystansie ok. 1 km. Techniką klasyczną najszybszy był tym razem Jacek Mederski (team nabiegowkach.pl) przed Yurym Antokhinem (OSM-SkiGo) i Ireneuszem Rabskim (skipol.pl TEAM). W konkurencji bez narzucania techniki ponownie wygrał Kacper Antolec (KZ AZS AWF Katowice) przed Józefem Wojtyłą (LKS Pogórze / skipol.pl TEAM) i Hubertem Paszkowskim (skipol.pl TEAM).

Pełne wyniki załączamy pod tekstem.

zaktualizowano niedziela, 22 lipca 2018 16:41
Oceń artykuł
(2 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.