Duszniki-Zdrój szykują dwudniowe zawody na nartorolkach w połowie sierpnia 2016

opublikowano: 10 maja 2016 autor: Redakcja
Bieg pod górę, Uphill Duszniki-Zdrój - Zieleniec, najliczniej obsadzone otwarte polskie zawody nartorolkowe w 2015 roku, ma zyskać imprezę towarzyszącą - półmaraton na nartorolkach na dystansie 20 km na arcyciekawej trasie. Czy to się uda, zależy także od społeczności nartorolki.pl.

Uphill po raz trzeci

Bieg pod górę, który odbywa się na drodze z Dusznik-Zdroju do Zieleńca to pierwszy polski otwarty uphill na nartorolkach. W sobotę 13 sierpnia 2016 roku zawodnicy już po raz trzeci mają zmierzyć się na trasie o długości blisko 11 km z przewyższeniem 350 metrów. W drugiej edycji dusznickiego biegu wystartowało ponad 60 uczestników z Polski i Czech, co było dotychczasowym rekordem frekwencji w polskich zawodach organizowanych z myślą przede wszystkim o dorosłych sportowcach. O edycji z 2015 roku możesz przeczytać w naszej relacji.

Mini maraton po raz pierwszy

Pomysł na organizację dwudniowej imprezy chodził po głowach organizatorów dusznickiego uphillu już od dłuższego czasu. W tym roku może zostać wreszcie zrealizowany. W niedzielę 14 sierpnia na kultowej trasie, w większości prowadzącej w przepięknej dolinie rozdzielającej Góry Orlickie od Bystrzyckich, ma się odbyć bieg dystansowy - nazywany przez organizatora mini maratonem. Start planowany jest w Niemojowie, a meta przy schronisku PTTK Jagodna w Spalonej. Długość wyścigu to około 20 km. Trasa początkowo jest pofałdowana i prowadzi wciąż lekko pod górę. Ostatni odcinek to wspinaczka do Spalonej. Na całym odcinku asfalt jest w doskonałym stanie.

W obu biegach zaplanowano klasyfikacje dla rywalizujących dowolnie, techniką klasyczną i na pompowanych kołach. Zostaną też wyłonieni najlepsi zawodnicy w kategoriach wiekowych. Organizatorzy planują wyznaczyć zwycięzców nie tylko poszczególnych biegów (biegu pod górę i mini maratonu), ale także wprowadzić klasyfikację wspólną dla obu konkurencji i wyróżnić najlepszych w dwudniowej rywalizacji.

Zależy od nas wszystkich

Nie jest tajemnicą, że organizacja zawodów na nartorolkach jest deficytowa. Ewentualne wpływy z opłat startowych, zwyczajowo niższych niż w lekkoatletycznych biegach ulicznych, jak też stosunkowo niska frekwencja, nie pozwalają pokryć kosztów takich zawodów. Budżet takiego wydarzenia, jak planowane w Dusznikach-Zdroju, to nawet kilkadziesiąt tysięcy. Duszniki-Zdrój nie dysponują takimi środkami. Na szczęście organizatorzy mają pomysł, jak zdobyć pieniądze.

- Po raz pierwszy na Dolnym Śląsku tworzy się budżet obywatelski z przeznaczeniem właśnie na imprezy sportowo-­rekreacyjne. Czynimy starania, by nasza, a tak naprawdę to Wasza impreza, uzyskała dofinansowanie. Od nas w tej chwili już zależy niewiele, teraz liczymy na Was - zwraca się za naszym pośrednictwem do społeczności nartorolkowej Janusz Rajzer - kierownik działu sportu w MOKiS Duszniki-Zdrój odpowiedzialny za organizację zawodów.

Jak dopomóc organizatorom w realizacji planów, na czym skorzystamy przede wszystkim my, uczestnicy tych wspaniałych zawodów? Kliknij i zagłosuj na projekt nr 63 - #63 UPHILL NA NARTOROLKACH/MINI MARATON NA NARTOROLKACH. Głosy oddawać mogą tylko mieszkańcy Dolnego Śląska do 22 maja 2016 roku. Jeśli nie mieszkasz w tym województwie, lecz masz rodzinę lub znajomych w tej części kraju, poproś ich o głos. To ważne! Głosowanie jest proste, nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać imię, nazwisko i PESEL, a głos zostanie przyjęty. Dokładając kamyczek do rozwoju naszej dyscypliny zrobisz przysługę całej społeczności, a przede wszystkim sobie.

To jak? Pomożecie?

zaktualizowano poniedziałek, 09 maja 2016 16:21
Oceń artykuł
(2 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.