Dwa polskie zespoły wystąpią w czeskim cyklu biegów na nartorolkach Silvini Skiroll Classics

opublikowano: 25 czerwca 2016 autor: Redakcja
Największa polska drużyna narciarska - team nabiegowkach.pl - wystawiła aż dwa zespoły do rozpoczynającego się w pierwszy weekend lipca czeskiego cyklu biegów techniką klasyczną na nartorolkach Silvini Skiroll Classics. To jedyne teamy z Polski zgłoszone do udziału w tej imprezie.

O cyklu Silvini Skiroll Classics - zawodów na nartorolkach odbywających się w północnych Czechach - pisaliśmy niedawno (przeczytaj o Silvini Skiroll Classics 2016). W zawodach zaliczanych do cyklu można rywalizować indywidualnie, jak też drużynowo. Zespoły, które z imienia i nazwiska zgłosiły zawodników na dziesięć dni przed pierwszymi zawodami (do 22 czerwca), wezmą udział w rankingu drużynowym i będą walczyć o nagrody finansowe.

Na liście zgłoszonych drużyn znajdujemy m.in. Silvini Madshus Team - czeski team narciarski znany ze startów w zimowym, prestiżowym cyklu Visma Ski Classics. O punkty dla tej drużyny powalczy Stanislav Řezáč - najlepszy długodystansowy czeski biegacz narciarski, dwukrotny zdobywca kryształowej kuli w Pucharze Świata FIS w maratonach narciarskich, a także Klára Moravcová - reprezentantka Czech w biegach narciarskich na IO w Soczi i zdobywczyni trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej FIS Marathon Cup w 2016 roku.

Polskę będą reprezentowały dwie drużyny, obie stworzone z zawodników narciarskiego teamu nabiegowkach.pl. Co ciekawe, polska drużyna jako jedyna utworzyła dwa zespoły. Choć u naszych południowych sąsiadów biegi narciarskie są znacznie popularniejsze, a amatorskich drużyn jest tam "na pęczki", żadna nie była w stanie wystawić aż dwóch zespołów.

Na listach zawodników startujących w barwach teamu nabiegowkach.pl I i teamu nabiegowkach.pl II znajdujemy nazwiska czołowych polskich biegaczy narciarskich wśród amatorów, w tym Katatrzynę Witek, Piotra Michałka, Grzegorza Legierskiego, Władysława Olszowskiego, Jana Łacka, Marka Tokarczyka, a także pierwszego Polaka, który przepchał bezkrokiem najtrudniejszy bieg Worldloppet - norweski Birkebeinerrennet - Jacka Mederskiego. Co ciekawe w obu polskich drużynach wystartują także zawodniczki wyczynowe w biegach narciarskich - Eliza Rucka - czołowa polska juniorka i Dominika Hulawy.

Zestawienie wszystkichh teamów, które będą rywalizowały w cyklu SSC w 2016 roku, można znaleźć na stronie cyklu.

Całkiem prawdopodobne, że na start w różnych zawodach czeskiego serialu zdecydują się także inni Polacy, nie będą oni jednak brali udziału w klasyfikacji drużynowej.

Życzymy powodzenia polskim zawodnikom i trzymamy kciuki za ich dobre wyniki.

zaktualizowano piątek, 24 czerwca 2016 17:52
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.