Festiwal Biegów Nartorolkowych 2 lipca w Wejherowie

opublikowano: 18 marca 2017 autor: Redakcja

Start do zawodów w 2016 roku

Start do zawodów w 2016 roku Wiki Wejher
Organizatorzy Ultramaratonu Nartorolkowego, który już dwukrotnie odbył się w naszym kraju, mają kolejne pomysły na uatrakcyjnienie zawodów. Podzielili się z nami swoimi wizjami dotyczącymi Festiwalu Biegów Nartorolkowych zaplanowanego na 2 lipca 2017 roku w Wejherowie.

To, o czym piszemy, to na razie pomysły, ale wszystkie mają dużą szansę na realizację.

W tym roku organizatorzy zdecydowali się utrzymać dystanse Ultramaratonu i Maratonu jak w ubiegłym sezonie. Dystans główny ma wynosić 160 km, a połowiczny 80 km. Nowością ma być wprowadzenie "Półmaratonu" na dystansie 40 km.

Kolejna nowinka to obligatoryjne koła gumowe w biegach na 40 km i 80 km. - To dla bezpieczeństwa startujących - tłumaczy Grzegorz Musioł z zespołu ultramaraton140.pl, który jest organizatorem imprezy. Na najdłuższym dystansie nadal będzie można ścigać się na twardych kołach poliuretanowych, a kto zechce, może użyć też twardych kół gumowych.

Tak jak przed rokiem zostanie wyodrębniona osobna klasyfikacja dla startujących na nartorolkach sportowych oraz sprzęcie z pompowanymi kołami. Z jedną zmianą. W Ultramaratonie na 160 km będzie można ścigać się tylko na sprzęcie sportowym i twardych kołach. - Wyłączamy pneumatyki z dystansu 160 km ze względu na małe zainteresowanie - wyjaśnia Grzegorz Musioł.

Planowana data imprezy to niedziela 2 lipca 2017 roku. Miejsce to samo co dotychczas, czyli asfaltowa i wyłączona z ruchu droga leśna w Puszczy Darżlubskiej niedaleko Wejherowa. Zawodnicy będą ścigać się wahadłowo na odcinku 10 km.

Zmienia się także nazwa imprezy. Różnorodność sprzętu i trzy różne dystanse zainspirowały organizatorów, by nazwać to wydarzenie Festiwalem Biegów Nartorolkowych, który w 2017 roku ma skupiać Ultramaraton, Maraton i Półmaraton Nartorolkowy.

Zapisy do zawodów mają ruszyć w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Podobają Ci się zapowiadane zmiany i nowości? Chcesz przekazać jakieś informacje organizatorowi? Masz swoje pomysły na rozwój imprezy? Wypowiedz się na forum w wątku [2017-07-02] Festiwal Biegów Nartorolkowych / Ultramaraton Nartorolkowy.

Przeczytaj także:

zaktualizowano sobota, 18 marca 2017 10:26
Oceń artykuł
(3 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.