Justyna Kowalczyk znów wystartuje na nartorolkach w norweskim biegu na 80 km

opublikowano: 30 maja 2017 autor: Redakcja

Justyna Kowalczyk w trakcie Olaf Skoglund Minneløp w 2016 roku

Justyna Kowalczyk w trakcie Olaf Skoglund Minneløp w 2016 roku Baptiste Noel - Guide World Classic Tour
Polska Królowa Nart zapowiedziała, że po raz kolejny wystartuje w norweskim maratonie nartorolkowym Olaf Skoglund Minneløp rozgrywanym techniką klasyczną na dystansie 80 km. W 2016 roku była najszybszą zawodniczką biegu. Memoriał Olafa Skoglunda 1 lipca 2017 roku zainauguruje sezon międzynarodowego cyklu World Classic Tour.

Justyna Kowalczyk nie przepada za tym co norweskie, jednak zdecydowała się ponownie na udział w najdłuższym biegu cyklu World Classic Tour odbywającym się w południowej Norwegii. Będzie bronić pierwszego miejsca zdobytego przed rokiem.

Zawody będące memoriałem Olafa Skoglunda, jednego z lokalnych najlepszych biegaczy narciarskich w okresie powojennym, odbywają się techniką klasyczną. Uczestnicy biegu głównego pokonują trasę o długości 80 km z Kragerø do Gautefall. W ramach imprezy można rywalizować też na krótszych dystansach: 50 km i 30 km.

W 2017 roku impreza jest pierwszym z czterech biegów międzynarodowego cyklu Guide World Classic Tour zrzeszającego biegi w Norwegii, Szwecji i Włoszech. Przeczytaj więcej o World Classic Tour 2017.

zaktualizowano poniedziałek, 29 maja 2017 13:07
Oceń artykuł
(1 głos)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.