Już za miesiąc Skikome na Kaszebe 2014. Wybierasz się?

opublikowano: 21 maja 2014 autor: Redakcja
Dokładnie za miesiąc, czyli 21 czerwca 2014 roku odbędzie się najtrudniejszy w Polsce rajd na rolkach i nartorolkach terenowych. Uczestnicy będą mieli do przejechania 60 km po kaszubskich drogach. Zapisy trwają.

Rajd po Kaszubach na sprzęcie z pompowanymi kołami to nowy pomysł Jerzego Buczkowskiego, znanego też pod pseudonimem Jodyna, twórcy legendarnego przejazdu Westerplatte-Hel, który przez ostatnie dwa lata odbywał się w podobnym terminie, a jego trasa o długości ponad 110 km prowadziła z Gdańska na Hel.

Nowa trasa i krótszy dystans miały zachęcić większą liczbę uczestników do udziału w rajdzie, który nie ma założeń rywalizacji sportowej. Tu każdy walczy ze sobą i dystansem, a zwycięzcami są wszyscy, którzy dotrą do mety.

Zapisy na rajd trwają od końca kwietnia i choć minęły trzy tygodnie wciąż niewielu śmiałków wyraża chęć wzięcia udziału w Skikome na Kaszebe. - Nas z Gdańska będzie może 6 osób, ale oficjalnych zgłoszeń jeszcze nie ma. Oczywiście jest Aleksander (uczestnik dwóch poprzednich przejazdów Westerplatte-Hel - przypis redakcji) i inne 2 osoby poważnie zainteresowane. Liczę na minimum 10 uczestników - informuje Jodyna.

Osoby chętne do udziału mogą dokonywać zgłoszeń do końca maja 2014. Do 10 czerwca należy potwierdzić udział. Zapisy odbywają się e-mailowo pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. - telefon kontaktowy 692820957. Jeżeli nosicie się z myślą startu, napiszcie do organizatora choćby wstępnie, aby miał świadomość z jaką grupą powinien się liczyć. To ważne na etapie organizacyjnym.

Do spotkania uczestników na starcie w Pucku jest jeszcze miesiąc, to wystarczająco dużo, aby wykonać wiele treningów i przygotować się do startu. Rajd będzie też znakomitą okazją do spotkania środowiska - ludzi zakręconych na punkcie rolek i nartorolek terenowych.

Więcej o Skikome na Kaszebe w zapowiedzi. O rajdzie podyskutujesz też na forum.

zaktualizowano środa, 21 maja 2014 17:42
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.