Lysebotn Opp, czyli najbardziej kultowy uphill na nartorolkach wygrali Therese Johaug i Matti Heikkinen

opublikowano: 29 lipca 2016 autor: Redakcja
Bieg pod górę na dystansie 7,5 km z przewyższeniem 640 m to najbardziej znana i widowiskowa konkurencja norweskiego festiwalu Blink, która przyciąga do rywalizacji gwiazdy biegów i blisko tysiąc amatorów rywalizacji na nartorolkach.

Drugi dzień tegorocznej rywalizacji w Blink Festivalen to być może najważniejszy bieg największego festiwalu nartorolkowego na świecie. Na czwartek 28 lipca zaplanowano tylko jedną konkurencję - Lysebotn Opp - bieg, który rozpoczyna się dokładnie z poziomu morza, z metą położoną 7,5 km dalej i 640 m wyżej. Tego dnia w konkurencjach dla dzieci, juniorów, seniorów i elity wystartowało łącznie prawie 1000 zawodników. Pogoda znów nie była łaskawa dla sportowców i kibiców, którzy tłumnie dopingowali zawodników. W trakcie zawodów padało.

W najbardziej przyciągającej uwagę rywalizacji elity wśród kobiet zdecydowane zwycięstwo odniosła Norweżka Therese Johaug, która o blisko minutę wyprzedziła drugą na mecie rodaczkę Heidi Weng. Trzecia na szczycie Niemka Nicole Fessel straciła do zwyciężczyni 3 minuty i 41 sekund.

Najlepsze kobiety

  1. Therese Johaug, IL Nansen 33:03
  2. Heidi Weng, Bul IL 34:58
  3. Nicole Fessel, Niemcy 36:44

Pełne wyniki kobiet

W wyścigu elity mężczyzn triumfował Matti Heikkinen, dla którego jest to już drugie zwycięstwo z rzędu w tych zawodach. Fin wyprzedził blisko o minutę drugiego na mecie przedstawiciela gospodarzy, biathlonistę Tarjei Bø. Jako trzeci do mety "wspiął się" Norweg Simen Andreas Sveen.

Najlepsi mężczyźni

  1. Matti Heikkinen, Finland 28:02
  2. Tarjei Bo, Markane IL 28:55
  3. Simen Andreas Sveen, Ring IL 29:04

Pełne wyniki mężczyzn

zaktualizowano piątek, 29 lipca 2016 07:36
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.