Maciej Staręga 22. w prologu w piątek na Blink Festivalen 2016

opublikowano: 30 lipca 2016 autor: Redakcja
Po dwóch dniach nartorolkowych rywalizacji w piątek na startujących i kibiców czekało wiele konkurencji w norweskim Sanders. Po raz pierwszy zorganizowano też biegi strzelaniem dla biathlonistów. Dla biegaczy przygotowano prolog i bieg na dystansie ze startu wspólnego. Maciej Staręga w prologu zajął 22. miejsce, co nie pozwoliło na start w biegu dystansowym.

Piątkowe konkurencje zostały zarezerwowane dla wyczynowych sportowców. Do udziału w biegu dowolną techniką ze startu wspólnego mężczyzn na dystansie 15 km i kobiet na 10 km uprawniały bardzo dobre wyniki w czwartkowym biegu pod górę Lysebotn Opp. Kto nie startował w kultowym uphillu, a należy do sportowej elity, miał szansę wykazać się w piątkowym prologu. W tej rywalizacji udział wziął jedyny Polak w Blink Festivalen - Maciej Staręga. Niestety 22. miejsce na 66 startujących nie pozwoliło na zakwalifikowanie się do biegu dystansowego. Promocję otrzymało 18 najlepszych mężczyzn z czwartkowego biegu pod górę i 15 najszybszych zawodników prologu.

W wyścigu kobiet na 10 km zwyciężyła Norweżka Kathrine Harsem reprezentująca klub Varden Meråker przed rodaczką Barbro Kvåle (Lillehammer Skiklub) i Niemką Sandrą Ringwald (Tyskland).

Wyniki kobiet w biegach

W biegu na 15 km rywalizowała czołówka mężczyzn. Na faworytów wyścigu wskazywani byli Norwedzy Petter Northug i Øystein Pettersen, a także specjalista od sprintów Włoch Federico Pellegrino. W rozgrywce mężczyzn tradycyjnie nie zabrakło zrywów, czy prób rozerwania grupy. Ostatecznie najszybszy okazał się zwycięzca środowej rywalizacji Petter Northug (Strindheim IL) przed Włochem Francesco De Fabiani i Norwegiem Pål Golberg (Gol IL).

Wyniki mężczyzn w biegach

Wyniki prologu mężczyzn

W rywalizacji biathlonistów w biegach ze startu wspólnego wśród kobiet najlepiej spisały się Francuzki. Z wyłonionej finałowej dwunastki zwyciężyła Anais Chevalier przed rodaczką Marie Dorin-Habert i Włoszką Dorotheą Wierer.

Wyniki finału kobiet w biathlonie

Wyniki kwalifikacji kobiet w biathlonie

zaktualizowano sobota, 30 lipca 2016 08:24
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.