Pechowa grupa Macieja Staręgi w ćwierćfinale sprintów w Blink Skifestivalen 2016

opublikowano: 31 lipca 2016 autor: Redakcja
Wyjątkowego pecha miał nasz reprezentant Maciej Staręga, który jako jedyny Polak brał udział w sobotnich sprintach na nartorolkach organizowanych na kształt konkurencji w biegach narciarskich na zakończenie Blink Skifestivalen 2016.

Sprinty dla biegaczy narciarskich i super sprinty dla biathlonistów, które odbyły się w sobotę 30 lipca w norweskim Sandnes, to ostatnie zawody w nartorolkowym festiwalu Blink w 2016 roku. W zawodach dla biegaczy narciarskich startował polski reprezentant, liczący się na świecie sprinter Maciej Staręga.

Polak w ćwierćfinale trafił na najszybszą grupę, w której zwycięzca Francuz Richard Jouve ukończył bieg z czasem 3:30.4. Staręga ze stratą 0,5 sekundy przeciął linię końcową na trzeciej pozycji. Uzyskany przez Polaka czas był i tak o ponad sekundę lepszy niż czasy zwycięzców rywalizacji w pozostałych trzech grupach ćwierćfinału. Choć nie powinno się robić takich rozważań, to być może, gdyby Polak startował w innych grupach, losy naszego zawodnika potoczyłyby się inaczej.

Ostatecznie do finału biegowych sprintów trafiło aż pięciu Norwegów i jeden Francuz. Właśnie reprezentant Francji, na marginesie najszybszy zawodnik ćwierćfinałów i zwycięzca grupy, w której o awans walczył Maciej Staręga, został zwycięzcą zawodów.

Najlepsi mężczyźni w sprintach biegów

1. Richard Jouve, Francja 3:27,2
  2. Kasper Stadaas, Norwegia +0,1
  3. Eirik Brandsdal, Norwegia +0,8

Pełne wyniki mężczyzn

W rywalizacji płci pięknej Maiken Caspersen Falla potwierdziła, że nieprzypadkowo zwą ją królową sprintów. Zwyciężczyni tegorocznej klasyfikacji w sprintach w Pucharze Świata w biegach narciarskich i złota medalistka olimpijska z 2014 roku w team sprintach o trzy dziesiąte sekundy pokonała w finale Niemkę Sandrę Ringwald. Na trzeciej pozycji uplasowała się kolejna reprezentantka naszego zachodniego sąsiada - Denise Herrmann.