Puchar Świata FIS na nartorolkach wychodzi poza Europę

opublikowano: 13 maja 2019 autor: Redakcja
Kalendarz Pucharu Świata FIS na nartorolkach na 2019 rok przewiduje pięć weekendów spotkań w czterech różnych państwach. Inauguracja cyklu ma się rozpocząć już z początkiem czerwca w kraju, który dotąd mało kojarzył się ze sportami nordyckimi, w tym nartorolkami. Z sześciu tur tegorocznego Pucharu Świata aż dwa mają odbyć się poza Europą.

Pierwsza tura Pucharu Świata FIS na nartorolkach ma się odbywać od 4 do 6 czerwca 2019 roku w Beijing w Chinach. Zawodnicy zmierzą się w knock-out sprintach na dystansie 200 m, sprintach na dystansie 1,2 km oraz w biegu dystansowym na 15 km (kobiety) i 20 km (mężczyźni). Wszystkie konkurencje będą odbywać sie techniką dowolną. To pierwszy raz w historii, gdy zawody na nartorolkach tej rangi odbędą się w Chinach.

Na kolejne spotkanie - i to najważniejsze w sezonie - startujący będą musieli poczekać aż dwa miesiące. Od 8 do 11 sierpnia w Madonie we wschodniej części Łotwy odbędą się Mistrzostwa Świata FIS na nartorolkach. Będą one też zaliczane do Pucharu Świata.

Tu rywalizacja będzie bogatsza. Ściganie rozpocznie się od biegów ze startu indywidualnego na dystansach 10 km (kobiety) i 20 km (mężczyźni) techniką klasyczną. Następnie walka o tytuły mistrzowskie odbywać się będzie w sprintach na 200 m techniką dowolną. Kolejny bieg to dystanse ze startu wspólnego techniką dowolną na 15 km (panie) i 20 km (panowie). Mistrzostwa zakończą się team sprintami techniką dowolną 2 x 3 x 1,5 km.

Trzecia tura Pucharu Świata znów odbędzie się w Azji. Tym razem w Rosji w Chanty-Mansyjsku, ponad 2500 km na wschód za Moskwą. Od 23 do 25 sierpnia zawodnicy będą zmagać się: na otwarcie techniką klasyczną w prologu na dystansie 5 km (kobiety) i 7,5 km (mężczyźni) oraz biegu pościgowym na odpowiednio 10 km i 15 km dowolną techniką. Kolejny bieg to sprinty na 200 m techniką dowolną. Tura zakończy się biegami techniką dowolną na dystansach 15 km i 20 km.

Ostatnie dwa spotkania sezonu odbędą się w mecce współczesnego ścigania się na nartorolkach, czyli we Włoszech. Zawodników czekają cztery dni rywalizacji w dwóch różnych miejscach. Na 12 i 13 września zaplanowano dla nich dwa wyścigi w Trydencie: techniką klasyczną na 2,5 km (panie) i 5 km (panowie) oraz sprinty na 200 m techniką dowolną. Kolejne dwa dni - 14 i 15 września - sportowcy będą ścigać się w Val di Fiemme. Tu czekają na nich biegi dystansowe na 10/15 km techniką dowolną oraz 10 km klasykiem.

zaktualizowano poniedziałek, 13 maja 2019 14:51
Oceń artykuł
(1 głos)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.