Skikome na Kaszebe 2024 - drugi komunikat organizatora

opublikowano: 09 maja 2024 autor: Redakcja

Skikome na Kaszebe 2024 - drugi komunikat organizatora

Michał Rolski
Komunikat organizatora rajdu na rolkach i nartorolkach terenowych Skikome na Kaszebe zaplanowanego na przełom maja i czerwca 2024 roku. Poznajemy trasę i trochę szczegółów organizacyjnych.

Trasa rajdu w 2024 roku będzie mierzyć około 62 km. - Dominują drogi asfaltowe (od bardzo dobrej nawierzchni, do mocno spękanej) i dobrze utwardzone gruntowe. Będzie też trochę gładkiej kostki. Na trasie nie ma trudnych zjazdów, ale teren jest pofałdowany - informuje w imieniu organizatorów Jerzy Buczkowski zwany Jodyną.

Poniżej mapa planowanego przebiegu rajdu.

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.


Zalecany jest udział na sprzęcie z kołami min. 6 cali. Organizator zapewnia zapasowe koła do rolek terenowych Skike V9 i V8, zapasowe kijki, podstawowe narzędzia i pompkę. Będzie też dużo napojów. Należy zabrać zapasowe groty i gumowe stopki do kijów.

Rajdowi towarzyszy samochód, który będzie transportował rzeczy osobiste uczestników. Będzie też przyczepa na rowery.

Uczestnicy, dla których pełny dystans rajdu byłby zbyt wymagający, mogą zakończyć jazdę po 40 km w Swornegaciach. Takie osoby organizator przewiezie na miejsce mety.

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o jak najszybsze zgłoszenie do organizatora e-mailem na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. podając w treści
Imię i Nazwisko, NR nartorolki, RO rowery, TW osoba towarzysząca np:
Alojzy Kuśmider z rodziną NR 1, RO 2, TW 1

Ogólny plan spotkania:

Piątek 31.05 wieczorem: poczęstunek przy ognisku - smalczyk, chleb, ogórki małosolne, kawa, herbata. Inne napoje we własnym zakresie.

Sobota 01.06: odprawa na polu namiotowym przy zaporze o godzinie 08:00, defilada i rozpoczęcie rajdu o 08:30. Planowane przybycie na metę około 15:00-16:00.). O 18:00-18:30 rozpocznie się biesiada. Uczestnicy otrzymają pyszną zupę gulaszową, będzie to co w dniu poprzedzającym plus prawdziwe ciasto drożdżowe, kawa itp. Sam Mistrz Krzysztof przygotuje beczkę zakwasu chlebowego, a Jodyna wędliny dojrzewające na łące! Będą też pstrągi z grilla. Ulubione napoje należy przynieść ze sobą, również potrawy do upieczenia na ogniu.

Niedziela 02.06 : czas wolny, można wynająć kajaki U Emilii. Odpoczynek i powrót do domów.

- Zatem czekamy na Was i do zobaczenia - Jodyna i Przyjaciele!

zaktualizowano czwartek, 09 maja 2024 13:00
Oceń artykuł
(1 głos)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.