Uphill Duszniki-Zdrój - Zieleniec 2017: komunikat przedstartowy

opublikowano: 11 sierpnia 2017 autor: komunikat organizatora
W sobotę 12 sierpnia w Dusznikach-Zdroju odbędzie się nartorolkowy bieg pod górę z części miejskiej miasta do Zieleńca. Mamy dla zawodników najważniejsze informacje zebrane przez organizatora. W tym roku zwycięzcy mogą liczyć na nagrody sponsorowane przez Rollspeed Nartorolki. Oprócz dwóch par nartorolek R80 Skate wręczane będą także akcesoria ufundowane przez tę firmę.

W chwili publikacji tego komunikatu na liście startowej sobotniego uphillu znajduje się już blisko 70 zawodników. Na pewno będą tacy, którzy dopiszą się jeszcze na miejscu w biurze zawodów. Liczymy więc na rekordową frekwencję w uphillu do Zieleńca.

Najważniejsze, że pogoda na sobotę ma być przewidywalna i jedynie co może spotkać zawodników to minimalny, przelotny deszczyk. Biuro Zawodów czynne będzie w sobotę od 8:00 do 10:00 przy ul. Zdrojowej 8 (200 m w linii prostej od startu) i dla wspólnego poszanowania i prosimy o przestrzeganie w/w godzin.

Od 10:40 w rejonie startu możliwa rozgrzewka na nartorolkach. O 10:45 wyjeżdża bus, który wywiezie rzeczy zawodników w rejon mety. O 11:00 start łyżwiarzy, a 3 minuty później startuje klasyk. Meta tradycyjnie na wysokości dużego parkingu w Zieleńcu. Zakończenie przewidujemy na ok. 12:45-13:00 w sali w tzw. Stodole tuż obok ośrodka Absolwent. Lokalizacja jest znana większości zawodników startujących w poprzednich latach. Oczywiście czekamy na ostatniego zawodnika, a dopiero potem szykujemy dekorację. Na każdego czeka tradycyjna już zieleniecka kiełbaska.

Na pierwszych 9 km trasy droga jest zamknięta dla pojazdów i przeznaczona tylko dla zawodników. Na ostatnich 2 kilometrach zamknięta będzie tylko prawa strona drogi (prawy pas), a ruch pojazdów lewą stroną odbywać się będzie wahadłowo. Pomimo tego prosimy o zachowanie czujności i przestrzeganie podstawowych zasad ruchu drogowego. Samochody, motocykliści i rowerzyści są wszędzie. Przed zawodnikami pojedzie samochód policyjny i policjanci będą w miejscach newralgicznych.

Z przyjemnością informujemy też o zwiększeniu puli nagród dla zwycięzców. Oprócz dwóch par nartorolek Rollspeed R80 Skate 560 z błotnikami firma ufunduje dodatkowe cztery nagrody rzeczowe, m.in. błotniki i końcówk widiowe. Łączna wartość nagród to 1700 zł.

nagrody-rollspeed

A co poza tym...bawcie się i cieszcie, bo nartorolki to świetna forma rekreacji i sportu.

zaktualizowano piątek, 11 sierpnia 2017 11:09
Oceń artykuł
(1 głos)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.