W Hiszpanii po raz pierwszy zorganizują zawody na jednakowych nartorolkach

opublikowano: 10 września 2016 autor: Redakcja
W hiszpańskiej Saragossie 1 października 2016 roku odbędzie się wyścig pod nazwą Quionne Rollerski Cup organizowany przez producenta nowatorskich nartorolek z ojczyzny Don Kichota. Po raz pierwszy w historii dyscypliny w tym kraju uczestnicy zmierzą się na jednakowych nartorolkach.

Często zdajemy sobie sprawę jak bardzo popularność nartorolek, frekwencja uczestników zawodów, czy liczba organizowanych imprez w Polsce odstaje od krajów, gdzie biegi na nartorolkach to popularna aktywność. Może docenimy to co mamy, wiedząc, że są kraje w Europie, w których dyscyplina ma się jeszcze gorzej. Właśnie w Hiszpanii nartorolki nie cieszą się dużą popularnością, stąd każde wydarzenie związane z tą dyscypliną jest godne odnotowania.

W tym roku po raz pierwszy w historii Hiszpanii odbędzie się wyścig, w którym zawodnicy będą rywalizować na jednakowym sprzęcie. Organizatorem imprezy jest marka Quionne - producent nowatorskich nartorolek na mostach węglowych, które całkiem blisko imitują bieg po śniegu. Więcej o nartorolkach możesz przeczytać w naszym teście nartorolek Quionne. Właśnie na takim sprzęcie zmierzą się uczestnicy wyścigu. Jak przekonuje organizator, dzięki wolnym kołom i specyfice mostów Quionne, prędkości podczas wyścigu będą bardzo bliskie tym, jakie zawodnicy uzyskują na śniegu.

Quionne Rollerski Cup odbędzie się 1 października w Saragossie. Zawodnicy będą rywalizować na pętli o długości 1 km. W zależności od kategorii wiekowej do pokonania będzie dystans od 1,6 do 8 km. Nie narzucono techniki biegu.

W zawodach zapowiedziało udział trzech Olimpijczyków: hiszpańscy biathloniści Diego Ruiz i Victor Lobo oraz czołowy węgierski biegacz z karabinem Karoly Gombos.

Więcej o Quionne Rollerski Cup na stronie: http://www.quionneworld.com/quionne-rollerskis-cup/.

 

zaktualizowano czwartek, 08 września 2016 16:03
Oceń artykuł
(1 głos)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.