Przehyba Uphill

Vexa Przehyba Uphill 2016 - komunikat przedstartowy nr 2

opublikowano: 30 września 2016 autor: Redakcja
Jeżeli startujesz w zawodach Vexa Przehyba Uphill - II Mistrzostwa w Biegu pod Górę na Nartorolkach w niedzielę 2 października, koniecznie przeczytaj komunikat organizatora. Zapisy przez internet tylko do piątku 30 września.

W niedzielę 2 października 2016 roku w Gaboniu koło Starego Sącza odbędą się II Mistrzostwa w Biegu pod Górę na Nartorolkach. Przekazujemy najważniejsze informacje organizacyjne.

Miejsce startu

Start do zawodów odbędzie się w Gaboniu koło Starego Sącza.
Koordynaty GPS: 49.501956, 20.552721
Linia startowa znajduje się około 100 metrów za parkingiem.
Start pierwszego zawodnika o 12:00.

Wskazówki dojazdu

Kierując się do Gabonia ze Starego Sącza należy przejechać przez Gołkowice Dolne i Górne. Dalej droga prowadzi przez wsie Skrudzina i Praczka. Główna droga kończy się (zakaz wjazdu do lasu) w miejscu, w którym zlokalizowane jest biuro zawodów i start.

Parkowanie

Około 100 metrów poniżej miejsca startu i biura zawodów jest parking, na którym zmieści się 20-30 samochodów. Prosimy o ekonomiczne ustawianie się na parkingu.

Zgłoszenia

W chwili publikacji tego tekstu na liście startowej znajduje się 105 zawodników. Zapisy przez formularz internetowy prowadzone są do piątku 30 września włącznie. Później będzie można jeszcze zarejestrować się na miejscu w biurze zawodów. Zgłoszenia internetowe premiowane są niższą opłatą startową. Osoby zgłoszone do 30 września będą miały przydzielone numery startowe wcześniej. Zawodnicy zgłoszeni na miejscu otrzymają przypadkowe numery i będą startować jako pierwsi.

Opłaty startowe

Wysokość opłaty startowej zależy od terminu zgłoszenia. Poniżej przypominamy wysokość opłaty. Apelujemy do zawodników o przygotowanie odliczonej gotówki, to przyspieszy znacznie obsługę i unikniemy problemów z wydawaniem reszty.

Termin zgłoszenia Wysokość opłaty
do 15.09.2016 40 zł
od 16.09.2016 do 30.09.2016 50 zł
w biurze zawodów 2.10.2016 60 zł

Biuro zawodów

Biuro zawodów mieści się na terenie leśniczówki tuż przy miejscu startu, przy drodze, około 100 metrów za parkingiem. Biuro jest czynne w niedzielę 2 października od 10:00 do 11:30. Uwaga! Po 11:30 zgłoszenia nie będą przyjmowane. Mamy tylko pół godziny na ułożenie i ogłoszenie listy oraz przygotowanie się do startu. Ponieważ start będzie indywidualny, musimy mieć czas, aby przygotować do niego zawodników i sędziów.

Depozyt

Bagaże zawodników będą wywiezione na górę przez organizatora. Do 11:50 należy oddać rzeczy niezbędne na mecie do oznakowanego pojazdu przy miejscu startu. Bagaże należy spakować do własnych toreb (plecak, torba sportowa itp.). Samochód wyjedzie na górę przed startem pierwszego zawodnika. Bagaże będą do odebrania przy mecie.

Lista startowa i godziny startów

Uwaga zmiana! Ze względu na dużą liczbę zgłoszonych uczestników został skrócony interwał pomiędzy startami poszczególnych osób. Zawodnicy startują indywidualnie w odstępach co 15 sekund. Pierwszy zawodnik wyrusza na trasę o 12:00. W pierwszej kolejności pobiegną rywalizujący techniką klasyczną. Później nastąpi przerwa 3 minuty, po niej rywalizację rozpoczną biegnący dowolnie. Po kolejnej przerwie 3 minut wystartują biegnący na pompowanych kołach.

Po zamknięciu biura zawodów zostanie wydrukowana i ogłoszona lista startowa, na której będzie podana kolejność startu zawodników.

Sprzęt

Przypominamy, że obowiązują limity wobec nartorolek, na których startują zawodnicy. Zarówno do techniki klasycznej, jak też łyżwowej, obowiązują nartorolki na kołach gumowych w kolorze czarnym. Maksymalna średnica kół dla nartorolek klasycznych to 8 cm, dla łyżwowych to 10 cm. Startujący na kołach pompowanych zobowiązani są do posługiwania się sprzętem z gumowymi, pompowanymi oponami o średnicy do 20 cm.

Organizator zwraca uwagę, że zgodnie z regulaminem uczestnicy muszą na trasie zawodów być wyposażeni w kaski. Zasady zawodów mówią, że wszyscy, którzy nie spełnią tego warunku, otrzymają karę czasową 2 minut, która zostanie doliczona do uzyskanego wyniku. Brak kasku będzie zapisywany przez sędziów na starcie i mecie.

Zakończenie, ogłoszenie wyników i dekoracje

Zakończenie zawodów i ogłoszenie wyników odbędzie się przy lub w schronisku na Przehybie - kilkaset metrów dalej za metą zawodów. Dekoracje odbędą się po przybiegnięciu ostatniego zawodnika na metę lub po przekroczeniu limitu czasu 90 minut na ukończenie biegu.

Bufet

Na mecie na zawodników czeka woda, izotonik Enervit i suche przekąski. W schronisku na Przehybie wydawana będzie ciepła herbata i żurek po okazaniu talonu otrzymanego wraz z numerem startowym.

Kibice i wjazd na trasę zawodów

Od miejsca, w którym zlokalizowany jest start zawodów, droga na Przehybę jest zamknięta dla ruchu pojazdów. To teren Lasów Państwowych i wjazd wymaga specjalnej przepustki. Prosimy kibiców i zawodników o uszanowanie zakazu. Kibiców zapraszamy na pieszy spacer, aby dopingować zawodników na trasie. Pamiętajmy o tym, żeby nie przeszkadzać startującym na trasie i bezwzględnie zejść na pobocze podczas przejazdu zawodnika.

Zwiezienie na linię startu

Dla zawodników przygotowaliśmy transport, po zakończeniu zawodów uczestnicy zostaną zwiezieni na start busami. Ze względu na dużą liczbę startujących i tylko kilka przepustek pozwalających na wjazd na Przehybę, nasze busy będą zwoziły wyłącznie zawodników.

Do zobaczenia w niedzielę w Biurze Zawodów!

zaktualizowano piątek, 30 września 2016 10:06
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy