Puchar Polski 2014 rozstrzygnięty! Ligocki i Mordarska z tytułami

opublikowano: 23 września 2014 autor: Michał Chmielewski

Puchar Polski 2014 rozstrzygnięty! Ligocki i Mordarska z tytułami

Joanna Wołyńska
Poznaliśmy zdobywców nartorolkowego Pucharu Polski. Do finałowej walki o medale doszło 21 września w Marklowicach.

Po emocjonującym sezonie nartorolkowym zostały tylko statystyki. Mieliśmy tego lata i start Justyny Kowalczyk na polskiej ziemi, i oficjalne mistrzostwa kraju. Najważniejszym wspomnieniem sezonu będzie jednak zakończony w Marklowicach Puchar Polski. To w nim zauważyliśmy właśnie bardzo pozytywny trend - wzrost frekwencji. Chociaż rozgrywany pod patronatem Polskiego Związku Narciarskiego cykl wciąż traktowany jest raczej jak poletko treningowe, udział członków kadr narodowych każe postrzegać Puchar Polski jako coraz poważniejsze rozgrywki.

W ostatnim biegu sezonu ponownie swoje aspiracje podkreślili zawodnicy objęci szkoleniem centralnym. Na mecie zawodów pojawiło się łącznie aż 80 pań i 132 panów. W wąskiej rywalizacji seniorek (zaledwie pięć zawodniczek) na dystansie 8 kilometrów o 1,7 sekundy triumfowała olimpijka z Vancouver Kornelia Kubińska (dawniej Marek). Tę minimalną przewagę wypracowała nad reprezentującą położony nieopodal Wodzisław Śląski Dominiką Bielecką. Dwudziestolatka przez cały sezon pokazuje się z bardzo dobrej strony, co zaowocowało 5. lokatą w klasyfikacji generalnej. Trzecia na mecie Ewelina Marcisz straciła do zwyciężczyni 6,5 sekundy i cykl ukończyła ostatecznie na drugiej pozycji. O jedno oczko wyżej od Kubińskiej. Najlepszą nartorolkarką 2014 roku okazała się nieobecna na marklowickim podium Justyna Mordarska.

Wśród mężczyzn kolejny sukces odniósł reprezentujący UKS Rawę Siedlce Maciej Staręga. Nasz etatowy sprinter nie miał sobie równych na odcinku 12 kilometrów w Marklowicach, choć w „generalce" musiał uznać wyższość Mateusza Ligockiego, który zaliczył jednak więcej startów. Na ostatnim etapie zabrakło dla niego miejsca na podium, które w całości zajęli nartorolkarze urodzeni w roku 1990. Rocznik sukcesów? Zobaczymy zimą. W lecie Staręgę pokonać jest trudno – drugi na mecie Sebastian Gazurek stracił do niego ponad 30 sekund, a jeszcze o 5 więcej Jan Barton. Posezonowe podium uzupełnił wracający po przerwie Tomasz Kałużny.

W rywalizacji juniorów A najlepsi okazali się Katarzyna Stokfisz i Łukasz Marmol. Reprezentująca klub z Tomaszowa Lubelskiego zawodniczka zdeklasowała rywalki także w klasyfikacji generalnej. Wśród panów tytuł wywalczył Klaudiusz Kogut.

Według wstępnych informacji przyszłoroczna edycja Pucharu Polski odbędzie się według identycznego harmonogramu.

Zobacz galerie zdjęć z Marklowic:

zaktualizowano wtorek, 23 września 2014 07:54
Oceń artykuł
(0 głosów)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.