Organizator I Ultramaratonu: Wygląda na to, że marzenia się ziszczają

Grzegorz Musioł, pomysłodawca i organizator I Ultramaratonu Nartorolkowego dzieli się z czytelnikami portalu swoimi wrażeniami po zawodach.
wtorek, 20 października 2015 w Relacje

I Ultramaraton Nartorolkowy udał się na sto i czterdzieści

Mamy za sobą pierwszy polski bieg ultra na nartorolkach. Uczestnicy I Ultramaratonu 140 km i skróconej wersji Maratonu 70 km od 7 rano w sobotę 17 października 2015 roku tworzyli legendę polskiego nartorolkarstwa. Dwudziestu jeden śmiałków, w tym pomysłodawca i organizator wyścigu, pokonało najdłuższy, oficjalnie mierzony dystans w zawodach na nartorolkach w Polsce.
poniedziałek, 19 października 2015 w Relacje

Mocne polskie akcenty w nartorolkowych Mistrzostwach Czech 2015

Polacy zwyciężali i zajmowali wysokie miejsca w Mistrzostwach Czech rozgrywanych w Libercu w ostatni weekend września 2015. W sobotnich zmaganiach techniką dowolną w kategorii juniorów triumfował Dominik Bury, a niedzielny bieg techniką klasyczną w kategorii seniorek wygrała Sylwia Jaśkowiec.
poniedziałek, 28 września 2015 w Relacje

Kto szybszy na grzbiet Karkonoszy, czyli relacja z ćwierćmaratonu na nartorolkach

W niedzielę 13 września 2015 w czeskich Karkonoszach odbyły się siódme już w tym sezonie zawody na nartorolkach pod górę zaliczane do cyklu Silvini Skiroll Classics. Podobnie jak we wszystkich edycjach rywalizowano techniką klasyczną, ale nowością w tej serii był bieg towarzyszący dowolną techniką, w którym bardzo dobrze wypadli Polacy.
niedziela, 13 września 2015 w Relacje

Mistrzostw Polski na nartorolkach dzień drugi – klasykiem po górę

W niedzielę 6 września w Karkonoszach na drodze do Zachełmia odbyły się zawody w ramach Mistrzostw Polski 2015 w biegach na nartorolkach. Pod wieloma względami różniły się od rywalizacji z poprzedniego dnia. Biegano klasykiem, ze startu wspólnego i na dystansach jednakowych dla wszystkich grup. Inna, niestety znacznie gorsza, była też pogoda. W kategoriach seniorów zwycięzcami znów zostali Marcela Marcisz i Daniel Iwanowski.
niedziela, 06 września 2015 w Relacje

Mamy aktualnych Mistrzów Polski na nartorolkach dowolną techniką

Przy słonecznej, choć wietrznej pogodzie u podnóża Karkonoszy, na torze nartorolkowym w Sobieszowie, w sobotę 5 września 2015 roku odbyły się Mistrzostwa Polski PZN w biegu na nartorolkach techniką dowolną. Mistrzem Polski seniorów został Daniel Iwanowski z UKS Rawa Siedlce.
sobota, 05 września 2015 w Relacje

Od Tomaszowa Lubelskiego rozpoczął się Puchar Polski na nartorolkach

W niedzielę 30 sierpnia 2015 roku w Tomaszowie Lubelskim zawodnicy ścigali na nartorolkach w 7. Pucharze Lubelszczyzny. W sprintach na dystansie 1000 m zmierzyło się blisko 70 zawodników - głównie w kategoriach juniorskich. W imprezie towarzyszącej - Pucharze Krismara - po raz drugi bito rekordy kraju w biegu na 100 m na nartorolkach.
poniedziałek, 31 sierpnia 2015 w Relacje

Każdy mógł się zmierzyć na nartorolkach z zawodnikami ze światowej czołówki

W ostatni weekend sierpnia 2015 roku w północnych Czechach na samej granicy z powiatem kłodzkim odbyły się dwa biegi pod górę na nartorolkach zaliczane do syklu Silvini Skiroll Classic. W sobotnim Orlicky Rollerski Cup wystartowały gwiazdy ze światowej czołówki biegów narciarskich. W obu biegach Polacy zajmowali dobre miejsca.
niedziela, 30 sierpnia 2015 w Relacje

Bieg pod górę z Dusznik-Zdroju do Zieleńca przyciągnął polskie środowisko nartorolkowe

Już po raz drugi 15 sierpnia odbył się bieg pod górę z Dusznik-Zdroju do Zieleńca. W zawodach wystartowało 61 osób (nowy rekord frekwencji). Trasę blisko 11 km z przewyższeniem 350 m najszybciej pokonał Radek Šretr.
niedziela, 16 sierpnia 2015 w Relacje

Nocne sprinty na nartorolkach – po raz pierwszy więcej kibiców niż startujących

14 sierpnia 2015 roku w Dusznikach Zdroju na Jamrozowej Polanie odbyły się krótkie zawody na nartorolkach, nazwane przez organizatora „nocnymi sprintami". Wyścig odbył się po 22:00 i cieszył się większą frekwencją kibiców, niż zawodników.
sobota, 15 sierpnia 2015 w Relacje

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.