W Augustowie po raz pierwszy ścigano się na nartorolkach

W sobotę 16 kwietnia w Augustowie odbyły się zawody w biegach na nartorolkach. W imprezie wzięło udział ponad 70 zawodników i zawodniczek. Startowali sportowcy zrzeszeni łącznie w 9 klubach, jak też amatorzy. Dobrze zorganizowany bieg już na początku sezonu przyciągnął imponującą jak na naszą dyscyplinę liczbę uczestników.
środa, 20 kwietnia 2016 w Relacje

Sprinty na nartorolkach w Ustroniu 16 kwietnia rozpoczęły sezon startowy

Blisko 40 osób zmierzyło się techniką klasyczną na nartorolkach w trzecią sobotę kwietnia 2016 roku na Bulwarze Nadrzecznym w Ustroniu. Rywalizowano na dystansie 1600 m. Zwyciężyli Grzegorz Legierski i Katarzyna Witek, oboje z teamu nabiegowkach.pl.
poniedziałek, 18 kwietnia 2016 w Relacje

Jodyna skikuje w Holandii czyli Cross Skating Marathon Salland 2015

Jerzy Buczkowski vel Jodyna, miłośnik rolek terenowych, pomysłodawca i organizator pierwszych w Polsce rajdów nartorolkowych Westerplatte - Hel i Skikome na Kaszebe, tym razem wystąpił w roli uczestnika. Na łamach portalu dzieli się swoimi wrażeniami z holenderskiej imprezy na rolkach terenowych Cross Skating Marathon Salland.
czwartek, 22 października 2015 w Relacje

Organizator I Ultramaratonu: Wygląda na to, że marzenia się ziszczają

Grzegorz Musioł, pomysłodawca i organizator I Ultramaratonu Nartorolkowego dzieli się z czytelnikami portalu swoimi wrażeniami po zawodach.
wtorek, 20 października 2015 w Relacje

I Ultramaraton Nartorolkowy udał się na sto i czterdzieści

Mamy za sobą pierwszy polski bieg ultra na nartorolkach. Uczestnicy I Ultramaratonu 140 km i skróconej wersji Maratonu 70 km od 7 rano w sobotę 17 października 2015 roku tworzyli legendę polskiego nartorolkarstwa. Dwudziestu jeden śmiałków, w tym pomysłodawca i organizator wyścigu, pokonało najdłuższy, oficjalnie mierzony dystans w zawodach na nartorolkach w Polsce.
poniedziałek, 19 października 2015 w Relacje

Mocne polskie akcenty w nartorolkowych Mistrzostwach Czech 2015

Polacy zwyciężali i zajmowali wysokie miejsca w Mistrzostwach Czech rozgrywanych w Libercu w ostatni weekend września 2015. W sobotnich zmaganiach techniką dowolną w kategorii juniorów triumfował Dominik Bury, a niedzielny bieg techniką klasyczną w kategorii seniorek wygrała Sylwia Jaśkowiec.
poniedziałek, 28 września 2015 w Relacje

Kto szybszy na grzbiet Karkonoszy, czyli relacja z ćwierćmaratonu na nartorolkach

W niedzielę 13 września 2015 w czeskich Karkonoszach odbyły się siódme już w tym sezonie zawody na nartorolkach pod górę zaliczane do cyklu Silvini Skiroll Classics. Podobnie jak we wszystkich edycjach rywalizowano techniką klasyczną, ale nowością w tej serii był bieg towarzyszący dowolną techniką, w którym bardzo dobrze wypadli Polacy.
niedziela, 13 września 2015 w Relacje

Mistrzostw Polski na nartorolkach dzień drugi – klasykiem po górę

W niedzielę 6 września w Karkonoszach na drodze do Zachełmia odbyły się zawody w ramach Mistrzostw Polski 2015 w biegach na nartorolkach. Pod wieloma względami różniły się od rywalizacji z poprzedniego dnia. Biegano klasykiem, ze startu wspólnego i na dystansach jednakowych dla wszystkich grup. Inna, niestety znacznie gorsza, była też pogoda. W kategoriach seniorów zwycięzcami znów zostali Marcela Marcisz i Daniel Iwanowski.
niedziela, 06 września 2015 w Relacje

Mamy aktualnych Mistrzów Polski na nartorolkach dowolną techniką

Przy słonecznej, choć wietrznej pogodzie u podnóża Karkonoszy, na torze nartorolkowym w Sobieszowie, w sobotę 5 września 2015 roku odbyły się Mistrzostwa Polski PZN w biegu na nartorolkach techniką dowolną. Mistrzem Polski seniorów został Daniel Iwanowski z UKS Rawa Siedlce.
sobota, 05 września 2015 w Relacje

Od Tomaszowa Lubelskiego rozpoczął się Puchar Polski na nartorolkach

W niedzielę 30 sierpnia 2015 roku w Tomaszowie Lubelskim zawodnicy ścigali na nartorolkach w 7. Pucharze Lubelszczyzny. W sprintach na dystansie 1000 m zmierzyło się blisko 70 zawodników - głównie w kategoriach juniorskich. W imprezie towarzyszącej - Pucharze Krismara - po raz drugi bito rekordy kraju w biegu na 100 m na nartorolkach.
poniedziałek, 31 sierpnia 2015 w Relacje

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.