Dwa razy “naj”, czyli Road to Hell 2016

- To była najtrudniejsza i najliczniejsza edycja Road to Hell - mówi Jerzy Buczkowski, organizator ekstremalnego nocnego rajdu na rolkach i nartorolkach z pompowanymi kołami Road to Hell 2016. Pomimo burz, piorunów i silnego wiatru, w ostatni weekend czerwca 2016 roku uczestnicy imprezy przejechali ponad 110 km z Westerplatte na Hel.
poniedziałek, 27 czerwca 2016 w Relacje

Brawo Tychy! Za I Terenowy Bieg Nartorolkowy Amatorów.

W niedzielę, 15 maja 2016 roku nad jeziorem Paprocany w Tychach, odbyły się pierwsze terenowe zawody rolkarzy i nartorolkarzy terenowych. Łączny dystans biegu wynosił 13 km, czyli dwa okrążenia wokół jeziora.
wtorek, 17 maja 2016 w Relacje

Nie było samochodów, były nartorolki, czyli Netia-Zico Racing 2016

We wtorek 3 maja 2016 roku na wyścigowym torze samochodowym w Przeźmierowie pod Poznaniem odbył się nietypowy wyścig. Na szerokiej na 12 metrów i długiej na 4 km krętej trasie, na łącznym dystansie 20 km zmierzyli się sportowcy na małych kółkach.
środa, 04 maja 2016 w Relacje

W Augustowie po raz pierwszy ścigano się na nartorolkach

W sobotę 16 kwietnia w Augustowie odbyły się zawody w biegach na nartorolkach. W imprezie wzięło udział ponad 70 zawodników i zawodniczek. Startowali sportowcy zrzeszeni łącznie w 9 klubach, jak też amatorzy. Dobrze zorganizowany bieg już na początku sezonu przyciągnął imponującą jak na naszą dyscyplinę liczbę uczestników.
środa, 20 kwietnia 2016 w Relacje

Sprinty na nartorolkach w Ustroniu 16 kwietnia rozpoczęły sezon startowy

Blisko 40 osób zmierzyło się techniką klasyczną na nartorolkach w trzecią sobotę kwietnia 2016 roku na Bulwarze Nadrzecznym w Ustroniu. Rywalizowano na dystansie 1600 m. Zwyciężyli Grzegorz Legierski i Katarzyna Witek, oboje z teamu nabiegowkach.pl.
poniedziałek, 18 kwietnia 2016 w Relacje

Jodyna skikuje w Holandii czyli Cross Skating Marathon Salland 2015

Jerzy Buczkowski vel Jodyna, miłośnik rolek terenowych, pomysłodawca i organizator pierwszych w Polsce rajdów nartorolkowych Westerplatte - Hel i Skikome na Kaszebe, tym razem wystąpił w roli uczestnika. Na łamach portalu dzieli się swoimi wrażeniami z holenderskiej imprezy na rolkach terenowych Cross Skating Marathon Salland.
czwartek, 22 października 2015 w Relacje

Organizator I Ultramaratonu: Wygląda na to, że marzenia się ziszczają

Grzegorz Musioł, pomysłodawca i organizator I Ultramaratonu Nartorolkowego dzieli się z czytelnikami portalu swoimi wrażeniami po zawodach.
wtorek, 20 października 2015 w Relacje

I Ultramaraton Nartorolkowy udał się na sto i czterdzieści

Mamy za sobą pierwszy polski bieg ultra na nartorolkach. Uczestnicy I Ultramaratonu 140 km i skróconej wersji Maratonu 70 km od 7 rano w sobotę 17 października 2015 roku tworzyli legendę polskiego nartorolkarstwa. Dwudziestu jeden śmiałków, w tym pomysłodawca i organizator wyścigu, pokonało najdłuższy, oficjalnie mierzony dystans w zawodach na nartorolkach w Polsce.
poniedziałek, 19 października 2015 w Relacje

Mocne polskie akcenty w nartorolkowych Mistrzostwach Czech 2015

Polacy zwyciężali i zajmowali wysokie miejsca w Mistrzostwach Czech rozgrywanych w Libercu w ostatni weekend września 2015. W sobotnich zmaganiach techniką dowolną w kategorii juniorów triumfował Dominik Bury, a niedzielny bieg techniką klasyczną w kategorii seniorek wygrała Sylwia Jaśkowiec.
poniedziałek, 28 września 2015 w Relacje

Kto szybszy na grzbiet Karkonoszy, czyli relacja z ćwierćmaratonu na nartorolkach

W niedzielę 13 września 2015 w czeskich Karkonoszach odbyły się siódme już w tym sezonie zawody na nartorolkach pod górę zaliczane do cyklu Silvini Skiroll Classics. Podobnie jak we wszystkich edycjach rywalizowano techniką klasyczną, ale nowością w tej serii był bieg towarzyszący dowolną techniką, w którym bardzo dobrze wypadli Polacy.
niedziela, 13 września 2015 w Relacje

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.