Każdy mógł się zmierzyć na nartorolkach z zawodnikami ze światowej czołówki

W ostatni weekend sierpnia 2015 roku w północnych Czechach na samej granicy z powiatem kłodzkim odbyły się dwa biegi pod górę na nartorolkach zaliczane do syklu Silvini Skiroll Classic. W sobotnim Orlicky Rollerski Cup wystartowały gwiazdy ze światowej czołówki biegów narciarskich. W obu biegach Polacy zajmowali dobre miejsca.
niedziela, 30 sierpnia 2015 w Relacje

Bieg pod górę z Dusznik-Zdroju do Zieleńca przyciągnął polskie środowisko nartorolkowe

Już po raz drugi 15 sierpnia odbył się bieg pod górę z Dusznik-Zdroju do Zieleńca. W zawodach wystartowało 61 osób (nowy rekord frekwencji). Trasę blisko 11 km z przewyższeniem 350 m najszybciej pokonał Radek Šretr.
niedziela, 16 sierpnia 2015 w Relacje

Nocne sprinty na nartorolkach – po raz pierwszy więcej kibiców niż startujących

14 sierpnia 2015 roku w Dusznikach Zdroju na Jamrozowej Polanie odbyły się krótkie zawody na nartorolkach, nazwane przez organizatora „nocnymi sprintami". Wyścig odbył się po 22:00 i cieszył się większą frekwencją kibiców, niż zawodników.
sobota, 15 sierpnia 2015 w Relacje

Dwa mordercze podbiegi w prażącym słońcu, czyli Skiroll Classics gościł w Jesionikach

Wyobraź sobie - w południowej Polsce padają roczne rekordy temperatur, a ty dajesz z siebie wszystko i wspinasz się na nartorolkach na szczyty o ponad 600 i 800 metrów wyżej, niż miejsce startu. To wszystko dzień po dniu. Tak wyglądały 3. i 4. wyścigi cyklu Silvinii Skiroll Classics (8-9 sierpnia). W zawodach startowali polscy amatorzy.
poniedziałek, 10 sierpnia 2015 w Relacje

II Bieg Jaćwingów na nartorolkach tym razem w deszczu

Blisko 60 zawodników ścigało się na nartorolkach w niedzielę 9 sierpnia 2015 roku w Gołdapi. W biegu dowolną techniką na dystansie 21 km, podobnie jak przed rokiem, najszybszy był Daniel Iwanowski.
poniedziałek, 10 sierpnia 2015 w Relacje

Po II etapie FIS ROL WC prowadzą Szwedzi

W weekend 24-26 lipca 2015 roku Puchar Świata FIS na nartorolkach gościł w łotewskiej Madonie. Po raz pierwszy zawodnicy rywalizowali na wolnych kołach i nartorolkach przygotowanych przez organizatora. Czy przyniosło to oczekiwane przez FIS zmiany we frekwencji startujących?
poniedziałek, 27 lipca 2015 w Relacje

Podsumowujemy I turę FIS ROL WC 2015

W drugi weekend lipca 2015 roku w chorwackim Oroslavje spotkali się specjaliści od rywalizacji na nartorolkach, aby wziąć udział w pierwszych zawodach tegorocznego Pucharu Świata FIS na nartorolkach. W biegu dystansowym, sprintach i uphillu wyłoniono pierwszych zwycięzców.
poniedziałek, 13 lipca 2015 w Relacje

Po drugim etapie Silvini Skiroll Classics w klasyfikacji generalnej prowadzi Anders Høst

W drugim wyścigu cyklu otwartych zawodów na nartorolkach w północnych Czechach - Silvini Skiroll Classics - zawodnicy pokonali dystans 13,5 km. Pierwszy odcinek o długości 6 km prowadził po płaskim, ostatnie 7,5 km trasy to ta sama droga, na której odbywały się zmagania dzień wcześniej. Po raz kolejny bieg wygrał Norweg.
niedziela, 12 lipca 2015 w Relacje

Norwedzy rozdawali karty w pierwszych zawodach cyklu Silivini Skiroll Classics

W otwartych zawodach na nartorolkach techniką klasyczną, jakie odbyły się w sobotę 11 lipca 2015 w północno-wschodnich Czechach, zawodnicy mieli do pokonania dystans 7 km pod górę. Gospodarze musieli oddać gościom z Norwegii dwa pierwsze miejsca. Blisko ¼ zawodników w tym wyścigu stanowili Polacy.
sobota, 11 lipca 2015 w Relacje

FIS ROL WC wystartował. Pierwsze zwycięstwa w Chorwacji dla Skandynawów

W piątek 10 lipca w chorwackim Oroslavje odbyły się pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Świata FIS na nartorolkach. Przy niewielkiej frekwencji triumfowali Norweg Ragnar Bragvin Andresen i Szwedka Marika Sundin.
piątek, 10 lipca 2015 w Relacje

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.