Polacy pomogli zbudować frekwencję w wyścigu na nartorolkach w czeskich Górach Orlickich

W niedzielę 21 września po czeskiej stronie granicy, wzdłuż kultowej wśród polskich rolkarzy Autostrady Sudeckiej, po raz pierwszy zostały rozegrane zawody na nartorolkach. W konkurencji dowolną techniką wygrał Vít Černý. Klasykiem zwyciężył Miroslav Tarnavský. Polacy także stanęli na podium.
niedziela, 21 września 2014 w Relacje

Silesia Rollski Tour 2014: kadrowicze potwierdzili formę

Beskidzki weekend z nartorolkami obfitował w emocje. 13 i 14 września na trasach w Istebnej i Bystrej dominowali członkowie kadr narodowych.
poniedziałek, 15 września 2014 w Relacje

„Czeski film” czyli ćwierćmaraton na nartorolkach w Czechach

14 września 2014 po czeskiej stronie Karkonoszy odbył się uphill, czyli bieg pod górę na dystansie ponad 10 km. Meta wyścigu, zaliczanego do Slivini Cup, mieściła się na granicy z Polską, na Przełęczy Karkonoskiej. Wrażeniami z udziału dzielą się z nami: piąty na mecie i drugi z Polaków w wyścigu techniką łyżwową - Darek Mazurkiewicz, oraz jedyna polska zawodniczka biegnąca techniką klasyczną - Agnieszka Wanżewicz-Uznańska.
niedziela, 14 września 2014 w Relacje

Na dystansach i podbiegu walczyli o Mistrzostwo Polski na nartorolkach

6 i 7 września 2014 w Karkonoszach rozegrano Mistrzostwa Polski PZN w biegach na nartorolkach. Zawodnicy zmierzyli się w biegach dystansowych i na podbiegu.
poniedziałek, 08 września 2014 w Relacje

Bi(aqua)thlon w Dusznikach zapamiętamy na długo

W ekstremalnych warunkach o miano Mistrzów Polski w Biathlonie walczyło w Dusznikach 22 amatorów. Zwyciężyli wszyscy. Z pogodą.
niedziela, 07 września 2014 w Relacje

“Wakacyjny Kurs na Rolkach Terenowych” uznajemy za bardzo udany

Organizowany przez nasz portal "Tygodniowy kurs na rolkach terenowych" zakończył się 31 sierpnia 2014. Był to pewnego rodzaju eksperyment - obóz o takiej tematyce organizowaliśmy po raz pierwszy. Na szczęście, także dzięki wyjątkowym uczestnikom, wszystko wypadło się znakomicie.
wtorek, 02 września 2014 w Relacje

Przegonić Usaina Bolta. Puchar Polski zainaugurowany z rozmachem

Od rywalizacji sprinterskiej rozpoczął się cykl nartorolkowego Pucharu Polski 2014. W niedzielę 31 sierpnia 2014 roku oprócz biegów na 500 i 1000 metrów bito też rekordy kraju na „setkę". Historyczne rezultaty osiągnęli Szymon Sikora i Róża Łyjak.
poniedziałek, 01 września 2014 w Relacje

Radosław Szwade wygrał II Jakuszyckie Sprinty na Rolkach Terenowych

W sobotę 30 sierpnia w Szklarskiej Porębie - Jakuszycach już po raz drugi rozegrane zostały sprinty na rolkach terenowych. W imprezie towarzyszącej Letniemu Biegowi Piastów dwukrotnie ścigano się na odcinku około 600 m.
niedziela, 31 sierpnia 2014 w Relacje

Uphill Duszniki Zdrój 2014 [FILM]

Kilkuminutowy klip filmowy przygotowany przez nasz portal przedstawia start, ciekawsze fragmenty trasy i prawie wszystkich uczestników wyścigu finiszujących na mecie. Uphill na nartorolkach na trasie 10,5 km z przewyższeniem 350 m odbył się w Dusznikach Zdroju 16 sierpnia 2014 roku. Wystartowało w nim 55 zawodników.
środa, 20 sierpnia 2014 w Relacje

Uphill na nartorolkach w Dusznikach-Zdroju - rekord frekwencji pobity

W sobotnie przedpołudnie 16 sierpnia 2014 na starcie wyścigu pod górę stanęło 55 sportowców. To największa frekwencja w polskim biegu nartorolkowym organizowanym z myślą o amatorach.
sobota, 16 sierpnia 2014 w Relacje

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.