Wyniki III Grand Prix Polski na nartorolkach w Górach Sowich

opublikowano: 01 sierpnia 2022 autor: Redakcja
Kinga Mareczek (MKS Karkonosze / SMS Karpacz) i Wojciech Wojtyła (MKS Istebna / Skipol.pl Team) zwyciężyli w klasyfikacji III Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach, które odbyło się w ostatni weekend lipca 2022 roku na Dolnym Śląsku.

 W ostatni weekend lipca 2022 zorganizowano w Górach Sowich trzecią edycję Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach. Niestety pogoda niedopisała, znacznie ograniczając oczekiwaną frekwencję na zawodach. W sobotę przy ulewnym deszczu odbył się VI Uphill Gór Sowich, czyli 9-kilometrowy podbieg z Pieszyc na Przełęcz Jugowską o przewyższeniu 425 m. Ścigano się techniką klasyczną i dowolnie. Wyniki z Uphillu Gór Sowich.

Późnym popołudniem rywalizacja przeniosła się na ulicę Dzierżoniowa, gdzie rozegrano III Knock-Out Sprinty, czyli zmagania w parach na dystanscie 200 m dowolną techniką na sprzęcie łyżwowym. Niestety nadal mocno padało, na szczęście wszyscy zawodnicy bezpiecznie ukończyli ściganie na mokrej nawierzchni. Wyniki z KO Sprintów Dzierżoniów.

W niedzielę pogoda się poprawiła, choć wiał mocny wiatr, który raz przeszkadzał, a raz pomagał zawodnikom biegnącym na pętli i pokonującym dystans 25 km klasycznie lub dowolnie. Wyniki z Pętli Sowiogórskiej.

Na zakończenie trójboju wyłoniono najbardziej wszechstronnych nartorolkarzy. Wszyscy, którzy ukończyli uphill techniką klasyczną oraz sprinty i dystans dowolnie, zostali ujęci w wynikach GPP. Zwyciężyli młodzi zawodnicy z licencjami PZN, ale na dalszych pozycjach na podium uplasowali się mocni amatorzy.

Podium w III Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach

Kobiety:

  1. Kinga Mareczek - MKS Karkonosze / SMS Karpacz - 550 punktów
  2. Patrycja Szwed - TN Biegówki Wesoła - 526 punktów
  3. Jadwiga Grynkiewicz - MT-Sport - 519 punktów
  4. Monika Judka - biegówki.eu - 503 punkty
  5. Magdalena Andrzejewska - Smyk of Ski - 482 punkty

Mężczyźni:

  1. Wojciech Wojtyła - MKS Istebna / Skipol.pl Team - 600 punktów
  2. Adrian Kochman - SMS Szklarska Poręba - 523 punkty
  3. Łukasz Bronowicki - XC Sport Team - 513 punktów
  4. Adrian Cheba - MKS Karkonosze / SMS Karpacz - 496 punktów
  5. Grzegorz Legierski - team nabiegowkach.pl - 465 punktów

Więcej:

zaktualizowano piątek, 19 sierpnia 2022 10:27
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.