Dwa weekendowe kursy nartorolkowe w październiku na Śląsku i Dolnym Śląsku

opublikowano: 02 września 2015 autor: Redakcja
Portal nartorolki.pl wraz z nabiegowkach.pl organizują weekendowe kursy nartorolkowe poświęcone technice jazdy na nartorolkach i specjalistycznym ćwiczeniom narciarskim rozwijającym cechy istotne dla nartorolkarzy. Pierwszy kurs odbędzie się od 16 do 18 października w Wiśle i Istebnej, kolejny od 23 do 25 października w Dusznikach-Zdroju i Lasówce. To ostatnia szansa w tym roku, aby zyskać cenną naukę od wybitnych specjalistów.

Kursy nartorolkowe organizujemy kilka razy w roku, wiosną i jesienią. Zazwyczaj cieszą się dużą frekwencją, a miejsca wyczerpują się na wiele dni przed rozpoczęciem szkoleń. Na jesieni tego roku dwa październikowe weekendy przeznaczymy na organizację weekendowych kursów w dwóch ważnych dla nartorolkarzy i narciarzy biegowych miejscach Polski. Słyną one nie tylko z piękna przyrody, ale co dla nas ważne, z doskonałej infrastruktury pozwalającej na prowadzenie treningu.

Zapisy na kursy prowadzone są w portalu nabiegowkach.pl. Przejdź do szczegółów >>

Daty i miejsca

  • 16-18 października 2015 - Beskid Śląski - Wisła i Istebna (pokaż szczegóły >>)
    Istebna to miejsce gdzie aktualnie wychowują się najlepsi polscy zawodnicy w biegach narciarskich. Dwa silne kluby, kompetentna kadra, ale też doskonała infrastruktura i ukształtowanie terenu sprzyjające treningowi narciarskiemu - to dlatego z Istebnej wywodzą się legendy polskich biegów narciarskich. Dość powiedzieć, że najlepszy wynik w dotychczasowej historii Polaków w międzynarodowych startach seniorów na nartorolkach zdobył mieszkaniec Istebnej - Mariusz Michałek. Syn szkoleniowca prowadzącego nasz kurs nartorolkowy był 4. na Mistrzostwach Świata seniorów na nartorolkach. Zajęcia będą się odbywały na torach nartorolkowych w Wiśle i Istebnej.
  • 23-25 października 2015 - Góry Bystrzyckie i Orlickie - Duszniki Zdrój i Lasówka (pokaż szczegóły >>)
    Okolice Dusznik-Zdrój i Lasówki to kultowe miejsca związane z biegami narciarskimi oraz nartorolkami. W tych rejonach każdego roku wiele czasu spędzają polskie kady biegaczy narciarskich, biathlonistów, a nawet panczenistów. Najlepszy w Polsce tor nartorolkowy na Jamrozowej Polanie i doskonałe ukształtowanie terenowe okolicznych tras i ścieżek, pozwala na prowadzenie efektywnego i skuteczngo treningu. Z Dusznik-Zdroju pochodzi Weronika Nowakowska-Ziemniak, która swoje mistrzowskie medale zdobywała m.in. dzięki przygotowaniom w Górach Bystrzyckich i Orlickich. Zajęcia planujemy na torze na Jamrozowej Polanie i na asfaltowych drogach w okolicach Lasówki.

Nauka i program

W programie każdego kursu przewidziano m.in: blok teoretyczny - omówienie zasad bezpieczeństwa oraz wykład o formach treningu narciarskiego przed sezonem zimowym, zajęcia praktyczne - techniki hamowania na nartorolkach, poruszanie się poszczególnymi krokami techniki łyżwowej w zależności od konfiguracji terenu, łączenie kroków, analiza wideo techniki jazdy, ćwiczenia wzmacniające dolne i górne partie mięśni ciała (na ekspanderach), ćwiczenia koordynacyjne, równowagi statycznej i dynamicznej. Poznaj szczegółowy program i inne detale >>

Przyjemne z pożytecznym

Wyjazdowe kursy to dobry sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli spędzenie jesiennego weekendu w nietuzinkowy sposób, w górach słynących z piękna przyrody oraz zyskanie cennej wiedzy teoretycznej i praktycznej od prawdziwych fachowców. Kursy prowadzą: Józef Michałek - trener biegów narciarskich licencji A, który przez wiele lat prowadził kadrę Polskiego Związku Narciarskiego, a także Marek Tokarczyk - doskonały narciarz i pedagog, który posiada dar przekazywania innym swoich pasji sportowych. Kadra obozów słynie z umiejętności tworzenia przyjaznej, rodzinnej atmosfery. Dzięki temu kursy oprócz nauki są niezapomnianymi weekendami i odpoczynkiem.

Wszystkie szczegóły związane z Weekendowymi Kursami Nartorolkowymi znajdziesz w portalu nabiegowkach.pl.

 

zaktualizowano czwartek, 03 września 2015 07:27
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.