Krkonošské turné to nowy mini cykl nartorolkowy w pobliżu polskiej granicy

opublikowano: 06 września 2018 autor: Redakcja
Coroczny nartorolkowy weekend w połowie września w czeskich Karkonoszach zmienił się w mały cykl. Oprócz dwóch uphilli zaliczanych także do klasyfikacji Efisan Skiroll Classics, można się jeszcze ścigać w prologu na krótkim dystansie oraz na długim w finale. Prawie wszystkie techniką klasyczną.

7 września 2018, w piątkowy wieczór rusza prolog na dwukilometrowej trasie w Jilemnicach. Przy sztucznym oświetleniu, zawodnicy będą startować indywidualnie w odstępach czasowych. W sobotę kultowy już Karkonoski Ćwierćmaraton, czyli uphill długości 10,5 km ze Szpindlerowego Młyna na Przełęcz Karkonoską. W niedzielę na podobnej trasie trzecia edycja uphillu na Czarną Górę. Oba biegi są zaliczane do cyklu Efisan Skiroll Classics. W sobotnim wyścigu organizatorzy przewidzieli również klasyfikację i dekorację dla zawodników startujących dowolną techniką, nie tylko na nartorolkach sportowych, bo dopuszcza się także koła pompowane, a nawet łyżworolki z kijami.

Dwa tygodnie później, 23 września finał Karkonoskiego touru w miejscowości Lázně Bělohrad, gdzie zawodnicy będą ścigać się techniką klasyczną, na płaskiej pętli długości 3,5 km pokonywanej 8 razy.

Żeby być ujętym w końcowej klasyfikacji cyklu należy wziąć udział we wszystkich czterech biegach. Wymagany sprzęt to nartorolki do techniki klasycznej z gumowymi kołami o prędkości nie większej niż standardowa.

Harmonogram Karkonoskiego tourne:

  • 7.09 piątek, godz. 20, Jilemnice - Hraběnka
  • 8.09 sobota, godz. 10, Szpindlerowy Młyn
  • 9.09 niedziela, godz. 10, Svoboda nad Úpou
  • 23.09 niedziela, godz. 13.30, Lázně Bělohrad

Pod tekstem w plikach do pobrania załączamy informację od organizatora.

zaktualizowano czwartek, 06 września 2018 20:15
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.