Nartorolkowe Grand Prix Polski jak Puchar Świata FIS, ale dla wszystkich

opublikowano: 08 czerwca 2022 autor: Redakcja
W środku wakacji - 30 i 31 lipca - w Górach Sowich na Dolnym Śląsku po raz trzeci odbędzie się Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach. Impreza jest otwarta dla wyczynowców i amatorów, a trasy i charakter zawodów są dobrane na wzór sesji Pucharu Świata na nartorolkach.

Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach to jedna z największych i najbardziej prestiżowych imprez dla miłośników rywalizacji z kijami na asfalcie. W tym roku odbędzie się już po raz trzeci dając możliwość każdemu spróbowania swoich sił w biegach podobnych dystansem, charakterem i trudnością do tych, które odbywają się w ramach każdych Mistrzostw Świata czy sesji Pucharu Świata FIS.

Impreza odbędzie się 30 i 31 lipca w Górach Sowich na Dolnym Śląsku. W ramach wydarzenia zawodnicy mogą zmierzyć się w trzech zawodach - Uphillu Gór Sowich w Pieszycach - typowym biegu pod górę na dystansie 9 km z przewyższeniem 425 m, Knock-Out Sprintach Dzierżoniów - najbardziej widowiskowej i dynamicznej formie rywalizacji na nartorolkach, w której ścigają się parami i Pętli Sowiogórskiej w terenie płaskim na dystansie 25 km na drodze pomiędzy Pieszycami, a Bielawą.

Każdy z biegów to osobne zawody po których dekorowani są najlepsi w klasyfikacji open i wiekowych (co 10 lat).

Zapisy odbywają się przez internet na stronie www.gpp.nartorolki.pl/zapisy. Zgłoszenia internetowe przyjmowane są do 28 lipca i premiowane są zniżką w opłacie startowej. Obniżoną opłatę można wnieść gotówką w biurze zawodów. Po tym terminie będzie można zapisać się jeszcze w biurze zawodów najpóźniej na godzinę przed startem.

Do klasyfikacji generalnej Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach włączeni są automatycznie wszyscy zawodnicy, którzy wystartują w trzech biegach i konkurencjach: techniką klasyczną w Uphillu Gór Sowich, oraz dowolną w KO Sprintach Dzierżoniów i Pętli Sowiogórskiej. Kto wybierze inną konkurencję będzie sklasyfikowany w konkretnym biegu, ale nie w Grand Prix.

Regulamin obliguje zawodników do startu na nartorolkach z kołami z czarnej gumy o dowolnej prędkości. Od bieżącego sezonu w konkurencji techniką klasyczną należy posługiwać się nartorolkami do klasyka, a w konkurencjach techniką dowolną - nartorolkami do łyżwy. Uczestnicy zobowiązani są przedstawić sprzęt do kontroli technicznej przed startem.

Więcej informacji

zaktualizowano środa, 08 czerwca 2022 11:12
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.