Od 1 sierpnia zapisy do udziału w Skikome na Morenu

opublikowano: 21 lipca 2020 autor: Redakcja
11 września 2020 roku po raz pierwszy odbędzie się impreza Skikome na Morenu skierowana do miłośników jazdy na rolkach i nartorolkach w terenie. Rajd i wydarzenia towarzyszące zajmą aż trzy dni i zastępują w tym roku odwołany Skikome na Kaszebe. Zapisy dla chętnych przyjmowane będą przez cały sierpień.

Impreza Skikome na Morenu 2020 będzie składała się z czterech ciekawych wydarzeń. Można wziąć udział w każdym z nich lub tylko wybranych. Organizatorzy na miejsce noclegów polecają Hotelik na Stadionie Leśnym na ul. Wybickiego w Sopocie, rekomendując je jako piękne, klimatyczne miejsce z restauracją i bardzo umiarkowanymi cenami. Zaletą noclegu w tym miejscu jest bliskość Leśnej Chatki, w której ma się odbyć spotkanie po rajdzie.

Nocny patrol (A)

Czyli up- i downhill z czołówkami na rowerach górskich w terenie leśnym z licznymi zjazdami i podjazdami. Zaplanowany na piątek 11 września 2020 roku o godzinie 19:00. Czas trwania około 2 do 2,5 godziny. Wymagania: sprawdzony i sprawny rower górski, kask, dwie dobre lampy o dużej jasności w tym jedna mocowana na kasku, druga na kierownicy, zapasowe baterie, bidon, zapasowa dętka, okulary bezbarwne, wskazane ochraniacze na kolana i łokcie oraz rękawiczki.

W rajdzie uczestnikom będą towarzyszyć lokalni kolarze znający teren i trasę, więc nikt się nie zgubi. Miejsce zbiórki i godzina zostanie przekazane w następnym komunikacie. Gdyby rajd poprzedziły intensywne opady, alternatywna trasa będzie poprowadzona przez punkty widokowe Trójmiasta.

Rajd na nartorolkach i nartorolkach (B1)

W sobotę 12 września 2020 roku przed południem. Rajd bez rywalizacji organizowany dla użytkowników nartorolek i rolek terenowych typu Skike V9 ale także przejezdny na kołach o średnicy 150 mm, niezależnie od typu sprzętu obowiązują hamulce na obu rolkach, kask, zalecane też ochraniacze.

Uczestnikom towarzyszyć będą asystenci na rowerach górskich, będzie także zabezpieczenie medyczno-opatrunkowe. Odbędzie się na pętli, czyli uczestnicy dojadą do tego samego miejsca, w którym zaczyna się trasa. Czas trwania rajdu to około 3 godziny. W wypadku naprawdę złej pogody przejazd odbędzie się trasą rezerwową traktem nadmorskim.

Spotkanie porajdowe (B2)

Spotkanie porajdowe w sobotę 12 września 2020 roku rozpocznie się o godzinie 16:00 przy ognisku i z poczęstunkiem w Leśnej Chatce na terenie Nadleśnictwa Sopot w Gołębiewie. Dojazd od ulicy Spacerowej, odnalezienie miejsca ułatwią żółte tablice z napisem SnaK.

Koszt poczęstunku szacowany jest na kwotę około 40 zł na osobę. Podany będzie chleb wiejski ze smalcem i ogórkami, zupa, ciasto i napoje niealkoholowe w tym kawa i herbata. Opłata zostanie wydana także na wynajęcie wiaty, dlatego ostateczny koszt zależy od liczby uczestników. Na miejscu jest toaleta i bieżąca woda.

Rejs galarem (C)

Spotkanie odbędzie się w niedzielę 13 września na terenie Stoczni Cesarskiej w Gdańsku o godzinie 8:00. Godzina wypłynięcia to 8:30. Rejs potrwa około 1,5 godziny i kosztuje 25 zł od osoby. Po rejsie można wspólnie pójść na kawę i coś przekąsić.

Zapisy

Zgłoszenia uczestników przyjmowane będą od 1 do 31 sierpnia 2020 roku. Należy wysyłać je e-mailem na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W tytule wiadomości należy wpisać "Skikome na Morenu". Ponieważ organizatorzy nie przyjmują przedpłat, proszą o przemyślane i wiążące decyzje, rezygnacje należy zgłaszać jak najszybciej, ale nie później niż do piątego sierpnia, po tym terminie obowiązuje honorowa wpłata w wysokości 50 zł od osoby.

W zgłoszeniu należy podać wybrane części wydarzenia, w których chce się uczestniczyć.

Organizatorem Skikome na Morenu jest Jerzy 'Jodyna' Buczkowski wraz z Pomorskim Towarzystwem Rollskitourowym i Klubem Katownia. "Czekamy na Was, a jedyna rzecz na którą nie mamy wpływu, to pogoda! Jodyna i Przyjaciele".

zaktualizowano wtorek, 21 lipca 2020 15:18
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.