Skikome na Kaszebe 2017 - komunikat nr 1 i zapisy

opublikowano: 04 maja 2017 autor: Jerzy Buczkowski

Odprawa przed startem w 2015 roku

Odprawa przed startem w 2015 roku
Tegoroczna trzecia edycja rajdu na rolkach i nartorolkach terenowych - czyli Skikome na Kaszebe - odbędzie się w sobotę 10 czerwca. Planowany start około godziny 10 we wsi Czernica na Kaszubach. Przedstawiamy informacje o zapisach, noclegach oraz trasie rajdu.

Dla kogo jest ten rajd?

Dla każdego, kto czuje się na siłach by przemierzyć 57 km na nartorolkach terenowych, poznać piękne tereny i trasy w Borach Tucholskich. Dla każdego, kto chce wspólnie przejechać ten dystans bez pospiechu i sportowej rywalizacji. I dla każdego, kto chce poznać zakręconych nartorolkarzy i spotkać starych znajomych. Zapraszamy także tych, którzy chcieliby przejechać trasę na zmianę z osoba zaprzyjaźnioną łącząc nartorolki z rowerem. I nawet tych, którzy się boją takiego dystansu, bo zawsze można się przesiąść do samochodów obstawy i odpocząć.

Mamy już w Polsce wiele imprez dla nartorolkarzy, gdzie można zaprezentować swoje sportowe zacięcie. Nasz rajd ma wymiar towarzyski i integracyjny. Jedziemy by się poznać, pogadać, wymienić doświadczenia oraz cieszyć się piękną i niepowtarzalną trasą.

Uczestnictwo

Przewidujemy, że w rajdzie może wziąć udział około 30 uczestników. Dziesięć miejsc jest zarezerwowanych dla członków gdańskiego Klubu Katownia. Kilka dla gości specjalnych i starych przyjaciół.

Zgłoszenia

Przemyślane i poważne zgłoszenie uczestnictwa należy wysyłać do 30 maja na adres mailowy organizatora: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W tytule wiadomości koniecznie należy napisać "Skikome na Kaszebe 2017" !!! W zgłoszeniu powinny znaleźć się informacje: imię i nazwisko, numer telefonu, miasto w którym mieszkasz oraz który wariant rajdu wybierasz:

  • A: przyjazd w piątek, nocleg z piątku na sobotę i na niedzielę
  • B: przyjazd w sobotę rano, opcjonalnie nocleg z soboty na niedzielę
  • C: udział w rajdzie bez noclegów z wieczorkiem przy ognisku

Organizator musiał wpłacić zaliczkę za rezerwację noclegów na cały weekend, dlatego deklarujący się na wariant A mają pierwszeństwo w dostępie do zakwaterowania. O przyjęciu na listę startową decyduje kolejność zgłoszeń. Po każdym zgłoszeniu otrzymasz od organizatora potwierdzenie.

Miejsce startu

Startujemy ze wsi Czernica (koordynaty: 53.842891,17.639830, zobacz w Google Maps), która leży około 3 km na zachód od miejscowości Męcikał. Jadący drogą nr 235 z Chojnic skręcają w lewo na Czernicę, jadący od strony Kościerzyny - w prawo. Można także wysiąść na stacji kolejowej Męcikał i poprosić organizatora o przewiezienie na start.

Miejsce zakwaterowania

Nocujemy w O.W.P u Szymańskich w Czernicy nad jeziorem Dybrzk (koordynaty: 53.848528,17.607984, zobacz w Google Maps). Mamy do dyspozycji osiem domków drewnianych i budynek socjalno-kuchenny. W każdym domku są 4 miejsca sypialne z możliwością waletowania na karimacie. Domki wyposażone są w lodówkę, czajnik, naczynia i sztućce. Poważniejsze posiłki można przygotować sobie w budynku socjalnym. Kolacje i śniadania organizujemy we własnym zakresie. Dwa domki posiadają pełen węzeł sanitarny. Prysznic dla pozostałych jest ogólnodostępny, a jezioro pod nosem. Jeśli zajdzie taka potrzeba, rozbijemy namiot dla 4-6 osób. Rozliczenie na miejscu.

Koszty i opłaty

Koszt całego domku w zależności od wariantu to od 100 zł do 130 zł na dobę plus pościel 10 zł i koszt zużytej energii elektrycznej. Niedrogo, ale spartańsko. Zaletą jest to, że praktycznie będziemy sami, bo tylko dwa domki wynajęli inni goście. Pozostałe koszty - czyli spotkanie przy ognisku, transport uczestników do bazy noclegowej - Jodyna wstępnie ocenia na łącznie 100 zł, a otateczny koszt poda po zakończeniu negocjacji w następnym komunikacie.

Trasa rajdu

Długość trasy: 57 km, mapka i profil w załączeniu.

Przebieg trasy: Czernica - Laska - Przymuszewo - Sominy - Trzebuń - Dziemiany - Dywan (zobacz w Google Maps). Planowane dwa główne postoje na 21 i 38 kilometrze.

Trasaj rajdu - mapa

Profil trasy

Zobacz przebieg całej trasy w Google Maps

Nawierzchnia: w większości bardzo dobry i dobry asfalt, odcinki o zdecydowanie gorszej nawierzchni do szutru i asfaltoszutru. Trasa przebiega przez lasy, jest ocieniona i pofałdowania, nie ma na niej niebezpiecznych zjazdów z wyjątkiem ostatniego tuż przed Dywanem - tu raczej zdejmiemy rolki.

Oznaczenia nawierzchni

  • A - bardzo dobry asfalt,
  • B - dobry,
  • B1 - chropowaty, trochę spękany,
  • B2 - liczne spękania, szczeliny,
  • B3 - jak B2 - plus dziury,
  • BC - szutry i asfaltoszutry,
  • P - płyty betonowe.
Odcinek trasy Dystans Nawierzchnia
Czernica - Asmus 7 km B2/B3, potem A
Asmus - Laska 7 km A
Laska - Parzyn 10 km A-B1, A
Parzyn - Przymuszewo 5 km B2-A
Przymuszewo - Peplin 3 km B1/B2
Peplin - Skoszewo 3 km B1
Skoszewo - Sominy 5 km B1-P-B1-C 1 km
Sominy - Trzebuń 4 km B1
Trzebuń - Dziemiany 7 km B2-B1-B2-B1
Dziemiany - Dywan 8 km B2-B3-A-B2


Szczegółowy program i dodatkowe informacje uczestnicy znajdą na portalu nartorolki.pl w następnym komunikacie przedstartowym.

Jeżeli chcesz porozmawiać o imprezie, zapraszamy do dyskusji na naszym forum poświęconej Skikome na Kaszebe 2017.

zaktualizowano czwartek, 04 maja 2017 09:47
Oceń artykuł
(3 głosów)
winiu
winiu no to już zaczynam odliczanie :) do zobaczenia
05.05.2017, 19:49
Głosy: +2
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.