W sierpniowy “długi weekend” pościgamy się na nartorolkach w Dusznikach-Zdroju

opublikowano: 16 kwietnia 2014 autor: Redakcja
Niespotykany nartorolkowy weekend szykuje się od 15 do 17 sierpnia w Dusznikach-Zdroju. W tym czasie odbędą się tam aż trzy imprezy na nartorolkach skierowane do amatorów. Najciekawszą wydaje się bieg pod górę na dystansie ponad 12 km.

W tym roku po odwołaniu wyścigów na nartorolkach w trakcie Maratonu Sierpniowego w Gdańsku i majowego RollerCup w Warszawie, wydawało się, że amatorzy tego sportu będą mogli się zmierzyć tylko we wrześniu w ramach planowanego Pucharu Polski na nartorolkach.

Na szczęście lukę po Maratonie Sierpniowym z nawiązką wypełni impreza zaplanowana w Dusznikach Zdroju.

Program

15 sierpnia - nocne bieganie na Jamrozowej Polanie połączone z pasta party, czyli trening na nartorolkostradzie przy zapalonym oświetleniu

16 sierpnia - uphill na dystansie 12 km z Dusznik-Zdroju do Zieleńca

17 sierpnia - wyścigi na ćwierć mili

Organizator imprezy zapowiada też kolejne atrakcje na nartorolkach. Wszyscy amatorzy, którzy chcieliby spróbować swoich sił w letnim biathlonie, będą mogli wystartować na nartorolkach 6-7 września (w ramach Mistrzostw Polski w biathlonie na nartorolkach) oraz 7-8 czerwca w crossie (bieg przełajowy połączony ze strzelaniem na strzelnicy).

Jak zapowiada organizator więcej szczegółów dotyczących sierpniowego weekendu na nartorolkach, w tym publikacja regulaminu i uruchomienie zapisów ma nastąpić po Świętach Wielkiej Nocy.

Poniżej mapa i profil trasy sobotniego biegu pod górę.

Trasa

Profil

zaktualizowano środa, 16 kwietnia 2014 20:35
Oceń artykuł
(1 głos)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.