Wkrótce Mistrzostwa Polski w biathlonie na nartorolkach. Amatorzy też startują.

opublikowano: 04 sierpnia 2015 autor: Redakcja
Duszniki-Zdrój zapraszają amatorów już po raz drugi do startu w Mistrzostwach Polski w biathlonie na nartorolkach. Zawody odbędą się na Jamrozowej Polanie 22 sierpnia, a amatorzy będą walczyć o tytuły obok zawodników wyczynowych.

W przedostatni weekend sierpnia do Dusznik-Zdroju przyjadą najlepsi polscy biathloniści, aby na Jamrozowej Polanie ścigać się o aktualne tytuły mistrzowskie. W sobotę 22 sierpnia zaplanowano sprinty. Tego dnia przewidziano także konkurencje dla zawodników bez licencji. - Zawody dla amatorów odbędą się zaraz po zakończeniu biegów seniorów, ale jeszcze przed dekoracją.Liczymy, że uczestnicy wcześniej będą kibicować wyczynowcom, a na koniec zmierzą się ze sobą - mówi Janusz Rajzer, kierownik działu sportu dusznickiego MOKiS, które jest organizatorem imprezy.

Sportowców, którzy chcieliby spróbować swoich sił w biathlonie na asfalcie, czekają spore emocje. Choć w żargonie sportowym sobotnie dystanse nazywane są "sprintami", mężczyźni pokonają łącznie 7,5 km, a kobiety 4,5 km. Do tego dochodzi strzelanie z karabinków. W konkurencjach dla amatorów zawodnicy nie będą ich wozić ze sobą. Broń będzie czekała na stanowiskach na strzelnicy. Uczestnicy rywalizacji dwukrotnie będą oddawać strzały z pozycji leżąc do dużych kółek o średnicy 11 cm - czyli tych, do których wyczynowcy strzelają stojąc. Dla pudłujących przewidziano rundę karną o długości 150 m za każdy niecelny strzał.

Organizator zaplanował, że uczestnicy zawodów będą pokonywać dużą pętlę toru nartorolkowego na Jamrozowej Polanie. Rywalizacja ma się odbywać techniką dowolną bez ograniczeń wobec sprzętu. Przypomnijmy, że w konkurencjach wyczynowych w biathlonie na asfalcie, zawodnicy startują na jednakowym sprzęcie z kołami zdolnymi rozwinąć znacznie niższe prędkości, niż te w nartorolkach startowych, wykorzystywanych w zawodach typowo nartorolkowych.

Uczestnicy biegów amatorskich, którzy zechcą na szybkich, startowych kołach pokonać dużą, czyli trudną wyczynową, pętlę Jamrozowej Polany powinni dla własnego bezpieczeństwa spróbować tej sztuki wcześniej, przed zawodami. Organizator przewidział możliwość przeniesienia zawodów dla amatorów na małą pętlę, którą zawodnicy pokonywaliby dwukrotnie, zamiast każdego przejazdu dużą pętlą. - Zobaczymy kto się zapisze i jaka będzie pogoda. Jeżeli będzie padać, albo ocenimy, że umiejętności zapisanych mogą być za niskie, przeniesiemy zawody na małą pętlę - uspokaja Janusz Rajzer.

Zwycięzcy kategorii open kobiet i mężczyzn otrzymają oficjalne tytuły mistrzowskie. Najlepsi amatorzy będą dekorowani wspólnie z zawodowcami na koniec dnia zawodów. Przewidziano dla nich medale i dyplomy.

Więcej informacji

data zawodów: 22 sierpnia 2015 roku
godzina: około 17:30 - po zakończeniu konkurencji seniorów
zapisy: w dniu imprezy bezpośrednio przed zawodami
technika: dowolna
sprzęt: bez ograniczeń
dystanse: 7,5 km dla mężczyzn i 4,5 km dla kobiet
pomiar czasu: elektroniczny
opłata startowa: brak (udział bezpłatny)

zaktualizowano poniedziałek, 03 sierpnia 2015 21:11
Oceń artykuł
(3 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.