Zaproszenie na rajd nartorolkowy po polskich i czeskich Górach Bystrzyckich

opublikowano: 16 października 2017 autor: Redakcja

Trasa rajdu będzie przebiegać m.in. po trasie Kamyk Uphill, tyle że w odwrotnym kierunku

Trasa rajdu będzie przebiegać m.in. po trasie Kamyk Uphill, tyle że w odwrotnym kierunku
Jeszcze w październiku miłośników rolek i nartorolek terenowych czeka ciekawy rajd po polskich i czeskich Górach Bystrzyckich. W niedzielę 22 października uczestnicy przejadą z Dusznik-Zdroju do Międzylesia i wspólnie pokonają trasę o długości 54 km. Rajd ma charakter towarzyski, celem jest spędzenie czasu przy ulubionej aktywności sportowej bez współzawodnictwa.

Rajd jest otwarty, mogą wziąć udział wszyscy pełnoletni entuzjaści nartorolek i rolek na pompowanych kołach. Zbiórka o godzinie 10:00 w Dusznikach-Zdroju, przy ulicy Wojska Polskiego 9 (współrzędne google maps: https://goo.gl/maps/FNyYiGCBwno), a wyjazd około godziny 10:30. Planowany koniec rajdu 15:00-16:00 w Międzylesiu. W związku z tym, że trasa rajdu nie tworzy zamkniętej pętli, powrót odbędzie się zamówionym busem (ok. 1 godzina jazdy do Dusznik-Zdroju). Wyjazd do domów 17:00-17:30.

Trasa rajdu

Duszniki-Zdrój - Lasówka - Niemojów i w Niemojowie przejazd do Czech, dalej České Petrovice, Kašparova Chata, a potem zjazd do Smreczyny (trasa Kamyk Uphill tylko że w dół). Ze Smreczyny dalej do rynku w Międzylesiu, skąd bus zabierze uczestników z powrotem do miejsca startu. Jeśli podczas rajdu okazałoby się, że uczestnicy poczują niedosyt z pokonanego dystansu, to można pojechać dalej przez Różankę do Długopola-Zdrój, dodatkowe 15 km, z jednym niedużym podjazdem (100 m i większym zjazdem). Wersja trasy, która kończy się w Międzylesiu ma długość ok. 54 km. Całość trasy to asfalt dobrej jakości.

- Okazało się, że Rajd w Dolinie Baryczy był bardzo owocny. Wśród jego uczestników zawiązał się wtedy bowiem oficjalnie „Skiking.pl Team". Jednym z jego założeń, oprócz wspólnego reprezentowania teamu na zawodach nartorolkowych, było postanowienie o cyklicznych rajdach, które miałyby się odbywać co 3-4 miesiące w południowo-zachodniej Polsce. Dlatego też, idąc za ciosem Skiking.pl Team organizuje drugi w tym roku krajoznawczy rajd na rolkach i nartorolkach terenowych. Tym razem trasa rajdu będzie przebiegała w Górach Bystrzyckich - tłumaczy Maciej Arczykowski, jeden z inicjatorów imprezy.

W związku z tym, że październik jest zmienny jeśli chodzi o pogodę, szczególnie w górach, oraz będą występowały spore różnice poziomów trasy, podjazdy i zjazdy, warto się odpowiednio ubrać. Ubiór powinien być "na cebulę", aby się nie przegrzać lub nie zamarznąć.

Obiad planowany jest w Bartoszovicach koło Niemojowa lub w Czeskich Petrovicach, albo w Kasparovej Chacie.

Wyposażenie obowiązkowe:

 • kask
 • kamizelka lub ubiór odblaskowy
 • kółko zapasowe
 • dowód osobisty lub paszport

Koszty:

 • dojazd na miejsce we własnym zakresie,
 • wynajęcie busa na powrót: 25-30 zł od osoby,
 • obiad po stronie czeskiej: 200-300 koron czeskich.

Tym razem na trasie nie będzie ekipie towarzyszył samochód techniczny, nie będzie więc możliwości przejechania trasy w krótszych etapach. Przerwy będą organizowane mniej więcej co 15-20 km, zatem umiejętność przejechania 20 km bez przerwy jest tutaj kluczowa. Na trasie znajduje się kilka mocnych zjazdów, w tym blisko 5 km "downhill" z Kasparovej Chaty do Smreczyny. Z tego powodu sprzęt uczestników powinien być wyposażony w pewne hamulce. Niezbędne będzie też doświadczenie w zjeżdżaniu i hamowaniu.

Na razie, czyli do 16.10 zapowiedziało swój przyjazd sześciu uczestników z naszego forum:

 1. Matek
 2. Gumiś
 3. Tadziu
 4. kruszyna 1696
 5. Wojt
 6. Dorosły Syn

Jak dołączyć do rajdu?

Decyzja o starcie w rajdzie powinna zostać podjęta do czwartku 19.10, ponieważ do tego dnia musi zostać potwierdzona firmie przewozowej liczba osób wracających busem z Międzylesia. Zgłoszenia można dokonać przez:

Rajd odbędzie się nawet przy dość niesprzyjających warunkach pogodowych, chyba że będą zapowiadane ulewne deszcze lub śnieg, to wtedy zostanie odwołany i przełożony na inny termin. Prosimy zatem śledzić wątek na forum i profil facebookowy teamu.

zaktualizowano poniedziałek, 16 października 2017 11:58
Oceń artykuł
(5 głosów)
Matek
Matek UWAGA! Ze względu na zapowiadaną i wszędzie potwierdzaną zmianę pogody z soboty na niedzielę (niestety na mocno niekorzystną), przesuwamy rajd z niedzieli na sobotę. Także gdyby ktoś jednak zamierzał do nas w ostatniej chwili dołączyć, to niech weźmie też zmianę pod uwagę. Pozostałe ustalenia odnośnie miejsca i godzin startu, pozostają bez zmian.
20.10.2017, 11:11
Głosy: +0
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.