Ciekawe rozwiązania w nartorolkach terenowych do klasyka Elpex Off Road

opublikowano: 25 marca 2023 autor: Redakcja

Nartorolki terenowe Elpex Off Road

Nartorolki terenowe Elpex Off Road
Choć nartorolki terenowe Elpex Off Road nie są nowością na rynku europejskim, dotąd nie były w oficjalnej sprzedaży w Polsce. Od wiosny 2023 roku trafiły do oferty sklepu nartorolkowy.pl. Model przeznaczony jest do jazdy po gładkich nawierzchniach i w łagodnym terenie. Zaprojektowany został do stylu klasycznego. Producent zastosował w nim ciekawe rozwiązania techniczne.

Elpex to szwedzki producent nartorolek z długoletnią historią. Pierwsze modele "nart z kołami" trafiły do odbiorców pod koniec lat 70-tych XX wieku. Firma ma w ofercie głównie nartorolki sportowe, ale od lat oferuje też jeden model do jazdy w łagodnym terenie. To Elpex Off Road.

Sprzęt to typowe nartorolki terenowe, które wymagają montażu wiązań. Do jazdy wykorzystuje się buty z narciarstwa biegowego lub specjalistyczne buty do nartorolek wpinane do wiązań.

Producenci nartorolek i rolek do jazdy terenowej przyzwyczaili nas do stosowania kół wyposażonych w opony i dętki. Elpex buduje koła dla modelu Off Road podobnie jak do nartorolek sportowych. Szkieletem jest aluminiowy hub, a na nim gruba gumowa bieżnia. Na tyle miękka, że działa jak opona. Tyle, że nie trzeba jej pompować. A to oznacza brak ryzyka przebicia. I bezobsługowość.

Koła w nartorolkach terenowych Elpex Off Road są ciut większe niż opony 5". Szerokością dorównują oponom 6". Pozwalają na jazdę po gorszej jakości asfaltach, kostce brukowej, czy w łagodnym terenie.

Głównym przeznaczeniem nartorolek jest jazda stylem klasycznym. W tylnych kołach zamontowano łożyska jednokierunkowe, dzięki którym możliwe jest stosowanie kroków z odbicia. Już na pierwszy rzut oka widać też, że nartorolki nadają się także do jazdy stylem łyżwowym. Sprzęt można potraktować jako w pełni funkcjonalne nartorolki typu combi.

Więcej informacji znajdziesz w sklepie z nartorolkami nartorolkowy.pl:

zaktualizowano sobota, 25 marca 2023 21:38
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.