Skike V07-PLUS – pierwsze wrażenia i zdjęcia

opublikowano: 10 października 2012 autor: Maciej Arczykowski

Skike V07-PLUS – pierwsze wrażenia i zdjęcia

Maciej Arczykowski
Przedstawiamy pierwsze wrażenia z oględzin rolek uniwersalnych Skike V07-PLUS, następcy niemal kultowego już modelu V07-120, który zapoczątkował modę na Nordic Skating również w naszym kraju.

Nowy model „wydoroślał". Wizualnie upodobnił się do flagowego modelu vX Twin, co zdecydowanie działa na jego (nomen omen) plus. Poza barwami, zmieniono jeszcze kilka istotnych dla użytkownika, elementów.

Skike V07 Plus

Płyta w modelu V07-120 wyłożona była rzepem, do którego mocowało się obejmę stabilizującą piętę i płytkę na przodzie stopy, a w modelu PLUS cała wyłożona jest tworzywem sztucznym. Natomiast do mocowania pięty zastosowano taki sam regulowany pasek jak w modelach z serii vX.

Gumowa wyściółka stopki w Skike V07 PLUS

Poprawiono paski mocujące, które nie dosyć, że ładniej wyglądają niż w wersji V07-120, to dodatkowo są wygodniejsze i lepiej trzymają stopę. Górny oraz środkowy pasek zostały poszerzone i wypełnione miękką wyściółką zdecydowanie poprawiającą komfort użytkowania, co powinno być odczuwalne szczególnie latem podczas intensywnego wysiłku.

Opaska łydki w Skike V07 PLUS Obaska środkowa stopy

 

Poprawiono także hamulec, który teraz jest identyczny ze stosowanym w modelach Twin i Solo.

Hamulec jak w Skike VX

Wszystkie pozostałe zalety modelu podstawowego oczywiście pozostały niezmienne, czyli: nieduża waga rolki (praktycznie identyczna jak w starszym modelu), łatwość użytkowania (jazda we własnych butach) i prostota konstrukcji. W Plusach nie dokonano natomiast żadnych zmian wpływających na zdolność pokonywania terenu. Dlatego wszystkie wnioski dotyczące możliwości jazdy na rolkach Skike po różnych nawierzchniach, które zostały zawarte w teście Rolki terenowe SKIKE V07-120 - wielki test, cz. 2, wrażenia z jazdy, są nadal aktualne w wypadku Skike V07-PLUS.

Nowe rolki oficjalnie mają być dostępne w sprzedaży w Polsce w drugiej połowie października w cenie 945 zł.

W poniższej galerii zaprezentowane są nowe rolki V07-PLUS (z pomarańczową stopką) w towarzystwie poprzedników - V07-120 (czarne wraz z obręczami kół) i VX-Twin. Autorem zdjęć jest Maciej Arczykowski ze sklepu www.skiking.pl.

zaktualizowano środa, 10 października 2012 14:02
Oceń artykuł
(6 głosów)

Galeria zdjęć

Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.