List do św. Mikołaja - czyli prezenty dla nartorolkarza

opublikowano: 02 grudnia 2016 autor: Redakcja
Mamy świadomość, że wiedza o sprzęcie i wyposażeniu nartorolkarza jest jak "wiedza tajemna" dla jego otoczenia, przez co niełatwo jest wybrać coś odpowiedniego. Stworzyliśmy listę prezentów, które na pewno przydadzą się każdemu miłośnikowi nartorolek i rolek terenowych.

Do 50 zł

Naklejka na samochód

Naklejka Niejeden miłośnik nartorolek, który ma własny samochód, ucieszy się z naklejki z sylwetką nartorolkarza. To prosty, pewny i co ważne tani prezent.

Proponujemy: naklejka "skate" - 7 zł

 

Stopki gumowe do kijów

Stopki do kijów To akcesorium potrzebne każdemu rolkarzowi i nartorolkarzowi terenowemu. Jeśli twój obdarowany ma sprzęt z pompowanymi kołami, na pewno potrzebuje gumowych stopek do ochrony końcówek kijów. Gdy jeździ po kostce brukowej lub spękanym asfalcie na końce kijów zakłada gumowe ochraniacze, które z czasem się zużywają. Dlatego gumowe stopki to zawsze przydatne wyposażenie.

Proponujemy: stopki gumowe VEXA do kijów - 18 zł

Pistolet klejowy

Pistolet klejowy Każdy biegający z kijami prędzej czy później będzie musiał w nich wymienić końcówki. Gdy zmieni się sezon i zechce założyć zimowe talerzyki, albo gdy ulegną uszkodzeniu. Im większe zaawansowanie tym częstsze potrzeby zmieniania końcówek w kijach. Proces ten znacznie ułatwia pistolet klejowy, który umożliwia pewne i szybkie wklejenie końcówek.

Proponujemy: pistolet klejowy - 24 zł

Od 50 do 100 zł

Ciche końcówki widiowe

Końcówki widiowe ciche Trzaski widiowych zębów o asfalt bywają uciążliwe. Zwłaszcza jeśli na nartorolkach spędzamy sporo czasu lub jeździmy w miejscu, gdzie hałas może przeszkadzać innym. Końcówki widiowe wyposażone w specjalne tłumiki zamontowane na naszych kijach załatwiają sprawę.

Proponujemy: ciche końcówki widiowe VEXA Silent - 75 zł

Kask

Kask Wciąż wielu nartorolkarzy nierozsądnie jeździ bez kasku. Potrafimy z imienia i nazwiska wskazać wielu polskich miłośników małych kółeczek, którym kask uratował życie. Naprawdę. Jeśli znasz nartorolkarza, który nie używa kasku, sprezentuj mu go. Dasz mu w prezencie coś więcej - bezpieczeństwo.

Proponujemy: kask NEXELO Xline - 80 zł

Torebka biodrowa

Torebka biodrowa Na nartorolkach lepiej niż plecak sprawdza się torebka noszona na biodrach. Pozostawia swobodę ruchów ramion, daje oddychać plecom, a także - co bardzo ważne - nie podnosi środka ciężkości. Torebki bywają pojemne, mają wiele kieszeni, miejsca na butelkę bądź termos.

Proponujemy: torebka biodrowa AXON Zero - 90 zł

Pompka ręczna

Pompka ręczna Posiadacze nartorolek i rolek terenowych muszą stale pilnować ciśnienia w oponach, co zwiększa żywotność sprzętu i zapewnia bezpieczeństwo korzystania. Mała pompka, która potrafi napompować wysokim ciśnieniem, a do tego zmieści się w plecaczku, czy torebce biodrowej.

Proponujemy: pompka ręczna do kół terenowych - 90 zł

Pokrowiec na nartorolki

Pokrowiec na nartorolki To niezbędne akcesorium, na którym często oszczędzamy. Ułatwia transportowanie i przechowywanie nartorolek. Zwłaszcza gdy mamy ich więcej niż jedną parę. Chroni też wnętrze bagażnika przed zabrudzeniem.

Proponujemy: pokrowiec MARWE - 100 zł

Powyżej 100 zł

Spodenki ochronne

Spodenki ochronne Upadki na nartorolkach różnie się kończą. Zwłaszcza jeśli "grzmotniemy" biodrami lub kością ogonową w twardy beton. Wielu nartorolkarzy nie zdaje sobie sprawy, że na rynku są specjalne spodenki chroniące uda, pośladki, biodra i kość ogonową. Są obcisłe, pod spodniami prawie ich nie widać. Zwiększają poczucie bezpieczeństwa i dodają odwagi, przez co łatwiej robić postępy na nartorolkach.

Proponujemy: spodenki ochronne POWERSLIDE Crash Pad - 170 zł

Sztywna tuba na kije

Tuba na kije Jeżeli nartorolkarz, któremu chcesz sprawić prezent, jest zaawansowany, z pewnością ma już wiele kompletów kijów. Często zbudowanych z włókien węglowych, czyli drogich. Każda para może kosztować kilkaset złotych. Gdy wybiera się w podróż, zabiera je wszystkie, bo będzie biegać różnymi technikami czy na trasach o odmiennym profilu. Kije warto zabezpieczyć na czas transportu i magazynowania. Do tego służą sztywne pokrowce - tuby.

Proponujemy: regulowana tuba KV+ na 4-5 par kijów - 440 zł

 

Logo nartorolkowy: nartorolki sklep

Za pomoc w przygotowaniu listy prezentowej dziękujemy sklepowi nartorolkowy.pl.

zaktualizowano piątek, 02 grudnia 2016 15:12
Oceń artykuł
(2 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.