Trening i technika

Ultramaraton Nartorolkowy - co jeść przed i w trakcie

Biegi na nartorolkach w ramach Festiwalu Biegów Nartorolkowych należą do najdłuższych w Polsce, a może nawet na świecie. Kto chce pokonać dystans 160 km, czy 80 km, musi zwrócić szczególną uwagę na odżywianie przed zawodami i w trakcie ich trwania. Zawarte w tekście wskazówki zostały przygotowane przez zawodową dietetyczkę, wielokrotną zwyciężczynię biegów nartorolkowych w Polsce.
wtorek, 27 czerwca 2017 w Trening i technika

Nowy termin otwartego kursu nartorolkowego - 12-14 maja

Otwarty weekendowy kurs nartorolkowy współorganizowany przez nasz portal dla osób z całej Polski odbędzie się w drugi weekend maja 2017 roku, od piątkowego wieczoru 12 maja do niedzielnego popołudnia 14 maja. Dla osób przyjeżdżających z różnych części kraju zorganizowaliśmy zakwaterowanie.
wtorek, 25 kwietnia 2017 w Aktualności

W programie Forma z nabiegowkach.pl nauczysz się jeździć na nartorolkach

Dobra okazja dla osób, które chcą dobrze nauczyć się jeździć na nartorolkach obiema technikami. Celem całorocznego programu organizowanego przez portal nabiegowkach.pl jest nauka i doskonalenie biegania na nartach i nartorolkach przez systematyczny trening pod stałą opieką trenera.
niedziela, 23 kwietnia 2017 w Aktualności

Przed nami ostatni w tym roku Weekendowy Kurs Nartorolkowy

Portal nartorolki.pl zaprasza na ostatni w tym roku Weekendowy Kurs Nartorolkowy, który organizujemy w trzeci weekend października w Beskidzie Śląskim. W programie kursu zawarliśmy aż 8 godzin zajęć praktycznych na nartorolkach, teorię i naukę przydatnych ćwiczeń.
wtorek, 13 września 2016 w Aktualności

Jadwiga Grynkiewicz nadal liderką po czterech zawodach Skiroll Classics

Zawodniczka teamu nabiegowkach.pl po czterech biegach z dziesięciu w czeskim cyklu zawodów na nartorolkach Silvini Skiroll Classics utrzymuje prowadzenie w klasyfikacji generalnej kobiet. W rankingu drużynowym team nabiegowkach.pl I jest trzeci, a team nabiegowkach.pl II zajmuje piąte miejsce.
czwartek, 11 sierpnia 2016 w Aktualności

Od jakiej techniki zaczynać naukę biegania na nartorolkach

Pierwsze doświadczenia na nartorolkach lepiej zaczynać od techniki łyżwowej, czy klasycznej? Na początek wybrać sprzęt terenowy z pompowanymi kołami, czy nartorolki sportowe? Piszemy, jak ułatwić sobie pierwsze doświadczenia z nartorolkami i na co zwracać uwagę w początkowym okresie nauki.
czwartek, 12 maja 2016 w Trening i technika

Portal nartorolki.pl zaprasza na wiosenne kursy nartorolkowe i “skajkowe”

Od kwietnia do czerwca 2016 roku portale nartorolki.pl wraz z nabiegowkach.pl organizują kursy nauki od podstaw oraz doskonalenia jazdy na nartorolkach sportowych oraz sprzęcie z pompowanymi kołami. Zajęcia odbywające się w pięknych regionach górskich oraz kompetentna kadra to gwarancja nie tylko zyskania wiedzy i umiejętności, ale także spędzenia ciekawego weekendu.
poniedziałek, 28 marca 2016 w Aktualności

Nartorolki - zasadniczy, całoroczny środek treningowy amatora biegów narciarskich

Wśród biegaczy narciarskich krąży błędna opinia, że treningi na nartorolkach należy rozpoczynać dopiero jesienią. Nic bardziej mylnego. Od połowy lat 90-tych ubiegłego wieku nartorolki stały się jednym z głównych narzędzi treningowych wyczynowych biegaczy narciarskich. Amatorzy powinni trenować i startować na nich cały rok. Przeczytaj dlaczego.
czwartek, 25 lutego 2016 w Trening i technika

Nartorolki jako przyrząd w ćwiczeniach wzmacniających mięśnie całego ciała [FILM]

Niezależnie od tego, czy nartorolki wykorzystujemy do treningu, czy rekreacji, służą nam głównie do jeżdżenia na nich. Zawodnicy i trenerzy wymyślili jednak inne zastosowanie tego sprzętu. Nartorolki mogą bowiem zastąpić przyrządy do ćwiczeń ogólnorozwojowych. Przedstawiamy film z prostymi, ale wymagającymi ćwiczeniami wzmacniającymi mięśnie korpusu, w tym plecy i brzuch, jak też obręcz barkową i nogi. Wszystko to bez przypinania nartorolek do butów.
czwartek, 18 czerwca 2015 w Trening i technika

Hamowanie na nartorolkach: techniki

Hamowanie to podstawowa umiejętność, którą należy opanować, aby bezpiecznie poruszać się na nartorolkach. Istnieje kilka sposobów spowolnienia prędkości i zatrzymania się bez wykorzystania dodatkowych hamulców.
niedziela, 03 sierpnia 2014 w Trening i technika
Strona 1 z 2

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.