II Weekendowy Kurs Nartorolkowy już w sierpniu

opublikowano: 07 lipca 2014 autor: Redakcja
Zapraszamy na weekendowy kurs nartorolkowy, który wraz z portalem nabiegowkach.pl organizujemy w pierwszy weekend sierpnia w Wiśle i Istebnej. Zajęcia ze znakomitą kadrą na dwóch torach nartorolkowych to doskonała okazja do postawienia pierwszych kroków lub podszkolenia się z techniki biegania na nartorolkach.

Po doświadczeniach z podobnego kursu organizowanego przez nas w kwietniu tego roku wiemy, że bogaty w zajęcia weekend to wystarczający czas aby zasmakować się w nartorolkach. Przez łącznie 7 godzin zajęć na profesjonalnych torach nartorolkowych można poznać najważniejsze zasady techniki łyżwowej jazdy na nartorolkach. To czas, w którym początkujący dowiadują się na czym polega poprawne i efektywne bieganie. Uczą się też hamowania, skręcania i podstawowych kroków. Zaawansowani mają możliwość dostrzeżenia własnych błędów i szlifowania techniki pod okiem specjalistów, dzięki czemu mogą poprawić swój poziom biegania na nartorolkach.

Zajęcia poprowadzą znakomici instruktorzy. Mariusz Michałek - m.in. czwarty zawodnik Mistrzostw Świata seniorów na nartorolkach z 2009 roku, a także Marek Tokarczyk - doskonały narciarz biegowy i specjalista od szkoleń grupowych.

Nartorolki to nie wszystko. W programie znalazły się też ćwiczenia koordynacyjne i równowagi statycznej oraz dynamicznej, jak też ćwiczenia siłowe górnych partii ciała na ekspanderach. Specjalistyczne ćwiczenia pozwalają na kształtowanie istotnych cech i umiejętności, które umożliwiają zwiększenie efektywności biegu na nartorolkach.

Kurs rozpoczyna się w piątek 1 sierpnia w godzinach popołudniowo-wieczornych i kończy w niedzielę 3 sierpnia po południu. Zajęcia będą się odbywały na specjalnych torach nartorolkowych w Wiśle i Istebnej. Ćwiczenia uzupełniające przewidziano na narciarskich trasach na Kubalonce.

Miejscem zakwaterowania kursantów jest tradycyjna, lecz prowadzona w nowoczesny sposób, klimatyczna Karczma Kubalonka na Przełęczy Kubalonka. Karczma słynie z doskonałej kuchni i zapewnia bardzo dobry standard zakwaterowania.

Więcej informacji w ofercie weekendowego kursu nartorolkowego w portalu nabiegowkach.pl. Zapraszamy !

zaktualizowano poniedziałek, 07 lipca 2014 11:23
Oceń artykuł
(3 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.