Weekendowy obóz na nartorolkach w kultowych miejscach (11-13 października)

opublikowano: 22 września 2013 autor: Redakcja
Portal nabiegowkach.pl zaprasza na weekendowe szkolenie dla amatorów, którego większość zajęć będzie prowadzona na nartorolkach. Nordic Weekend odbędzie się w Dusznikach Zdroju, a zajęcia m.in. w okolicach Lasówki i na Jamrozowej Polanie.

Jesienią dużo czasu spędzamy na nartorolkach i rolkach terenowych. Dla jednych to okres intensywnych przygotowań do zimy i biegówek, dla innych sprzyjająca pogoda do aktywności na "skajkach".

Miłośnicy Nordic Skating i nartorolek mają w Polsce mało okazji do uczenia się poprawnej techniki biegu. Nordic Weekend, który odbędzie się w Kotlinie Kłodzkiej w drugi weekend października, to szansa na zyskanie umiejętności i wiedzy od najlepszych.

Trenerami prowadzącymi zajęcia będą wybitni instruktorzy i zawodnicy:

Radek Szwade - czołowy polski biathlonista startujący z powodzeniem w narciarskich biegach masowych. Wśród jego niezliczonych sukcesów wystarczy wymienić dwukrotne zwycięstwo w Biegu Gwarków dowolną techniką na długim dystansie, czy trzecie miejsce w Jizerskiej 50.

Marek Tokarczyk - doświadczony instruktor narciarstwa biegowego, utytułowany zawodnik, m.in. Mistrz Polski amatorów w biegach narciarskich i zwycięzca cyklu Salomon Nordic Sunday techniką klasyczną w sezonie 2012/13.

Szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich osób, niezależnie od poziomu zaawansowania, które chcą rozpocząć naukę lub doskonalić technikę biegu na nartorolkach oraz nauczyć się specjalistycznych ćwiczeń poprawiających koordynację, równowagę i siłę, niezbędnych podczas jazdy na nartorolkach.

- Na nasze szkolenia i obozy zazwyczaj przyjeżdżają osoby o zróżnicowanym poziomie zaawansowania. Duża część to początkujący, którzy na obozie stają pierwszy raz na nartach, czy nartorolkach. Są też uczestnicy, którzy sporo już potrafią i potrzebują, by ktoś pomógł im w dalszych treningach - wyjaśnia Marek Tokarczyk, instruktor Nordic Weekend.

Zajęcia z techniki łyżwowej będą odbywały się na nartorolkach sportowych. - Spodziewamy się, że wśród uczestników znajdą się także miłośnicy rolek terenowych jak Skike, czy Powerslide. Lepiej nauczyć się poprawnej techniki na nartorolkach treningowych, gdyż są lżejsze i bardziej precyzyjne. Gdy "złapie się" technikę na nartorolkach, łatwiej o późniejsze doskonalenie na sprzęcie terenowym - przekonuje Marek Tokarczyk.

Nordic Weekend odbędzie się w miejscu, które ściśle związane jest z nartorolkami. W okolicach Lasówki na nartorolkach trenuje czołówka polskich biathlonistów, włącznie z medalistkami ostatnich Mistrzostw Świata. Często spotyka się tam również polską kadrę panczenistów, którzy trenują na rolkach. Jamrozowa Polana to najlepszy w Polsce tor nartorolkowy, na którym odbywają się letnie zawody na nartorolkach najwyższej rangi.

Organizatorem szkolenia jest portal nabiegowkach.pl - największe w Polsce medium (w Internecie i poza nim) specjalizujące się w dostarczaniu wiedzy z zakresu amatorskiego narciarstwa biegowego.

Więcej informacji o szkoleniu: http://nabiegowkach.pl/zaproszenie-nordic-weekend-2013.html

zaktualizowano niedziela, 22 września 2013 18:25
Oceń artykuł
(3 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.