Kurs techniki klasycznej na nartorolkach - wprowadzenie i bezkrok

opublikowano: 30 września 2013 autor: Redakcja
Odcinek filmowego kursu techniki biegu na nartorolkach stylem klasycznym jest poświęcony omówieniu i prezentacji najszybszego i zarazem najłatwiejszego do nauki kroku.

Bezkrok, potocznie nazywany też "pchaniem", to krok techniki klasycznej stosowany na łagodnych zjazdach, prostych odcinkach tras i lekkich podbiegach. To najszybszy krok, przy którym nogi pracują w ograniczony sposób, a niemal cała energia czerpana jest z ruchu ramion i tułowia. Bezkrok to najłatwiejsza technika poruszania się w stylu klasycznym, często stosowana podczas nauki biegu na nartach, czy nartorolkach, gdyż przy "pchaniu" łatwiej o zachowanie równowagi i koordynację.

W poniższym filmie dowiecie się m.in. o tym jak powinny pracować ramiona i tułów, w jakim zakresie i które stawy powinniśmy uginać, jak wygląda "pchanie" w wydaniu zawodniczym oraz jakie różnice są w bezkroku przy wyższych i niższych prędkościach.

mariusz-michalek-267x400

Mariusz Michałek

Instruktorem prowadzącym kurs jest Mariusz Michałek, jeden z najlepszych współczesnych polskich narciarzy biegowych, wielokrotny Mistrz Polski w narciarstwie biegowym, zwycięzca Biegu Piastów 2012 na 50 km CT, czwarty zawodnik Mistrzostw Świata na nartorolkach seniorów w 2009. Kurs techniki łyżwowej na nartorolkach powstał w efekcie współpracy Mariusza Michałka z portalami nabiegowkach.pl i nartorolki.pl.
WWW: www.mariuszmichalek.ulotka.org
Telefon: +48 512 491 962

zaktualizowano niedziela, 29 września 2013 20:09
Oceń artykuł
(2 głosów)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.