Kurs techniki łyżwowej na nartorolkach - dwukrok asynchroniczny

opublikowano: 02 września 2013 autor: Redakcja
Dwukrok asynchroniczny to krok techniki łyżwowej wykorzystywany do pokonywania podbiegów. Podczas biegu „kulawym", jak potocznie się go nazywa, nogi i ręce pracują inaczej niż przy innych krokach. Szczegółowe wskazówki znajdziecie w filmie.

Sylwetka sportowca biegnącego dwukrokiem asynchronicznym jest bardzo charakterystyczna. Podczas pracy ciało pracuje niesymetrycznie, jedna ręka jest zawsze wysunięta lekko do przodu. Przez taki „utykający" ruch krok ten potocznie określany jest „kulawym". Dwukrok asynchroniczny jest najwolniejszy ze wszystkich kroków techniki łyżwowej na nartorolkach. Należy zwracać uwagę, aby go nie nadużywać, stosować tylko na podbiegach i zmieniać strony wykonywania kroku.

- Zazwyczaj gdy podbiegam dwukrokiem asynchronicznym, biegnę na jedną stronę, np. prawą do połowy długości podbiegu, po czym zmieniam stronę i pozostały odcinek pokonuję na drugą stronę, czyli np. lewą – mówi Mariusz Michałek, instruktor prowadzący nasz filmowy kurs. O pozostałych aspektach biegu „kulawym" opowiada w poniższym filmie.

mariusz-michalek-267x400

Mariusz Michałek

Instruktorem prowadzącym kurs jest Mariusz Michałek, jeden z najlepszych współczesnych polskich narciarzy biegowych, wielokrotny Mistrz Polski w narciarstwie biegowym, zwycięzca Biegu Piastów 2012 na 50 km CT, czwarty zawodnik Mistrzostw Świata na nartorolkach seniorów w 2009. Kurs techniki łyżwowej na nartorolkach powstał w efekcie współpracy Mariusza Michałka z portalami nabiegowkach.pl i nartorolki.pl.
WWW: www.mariuszmichalek.ulotka.org
Telefon: +48 512 491 962

zaktualizowano sobota, 17 sierpnia 2013 10:21
Oceń artykuł
(6 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.