Trening i technika

Nartorolki jako przyrząd w ćwiczeniach wzmacniających mięśnie całego ciała [FILM]

Niezależnie od tego, czy nartorolki wykorzystujemy do treningu, czy rekreacji, służą nam głównie do jeżdżenia na nich. Zawodnicy i trenerzy wymyślili jednak inne zastosowanie tego sprzętu. Nartorolki mogą bowiem zastąpić przyrządy do ćwiczeń ogólnorozwojowych. Przedstawiamy film z prostymi, ale wymagającymi ćwiczeniami wzmacniającymi mięśnie korpusu, w tym plecy i brzuch, jak też obręcz barkową i nogi. Wszystko to bez przypinania nartorolek do butów.
czwartek, 18 czerwca 2015 w Trening i technika

Hamowanie na nartorolkach: techniki

Hamowanie to podstawowa umiejętność, którą należy opanować, aby bezpiecznie poruszać się na nartorolkach. Istnieje kilka sposobów spowolnienia prędkości i zatrzymania się bez wykorzystania dodatkowych hamulców.
niedziela, 03 sierpnia 2014 w Trening i technika

II Weekendowy Kurs Nartorolkowy już w sierpniu

Zapraszamy na weekendowy kurs nartorolkowy, który wraz z portalem nabiegowkach.pl organizujemy w pierwszy weekend sierpnia w Wiśle i Istebnej. Zajęcia ze znakomitą kadrą na dwóch torach nartorolkowych to doskonała okazja do postawienia pierwszych kroków lub podszkolenia się z techniki biegania na nartorolkach.
poniedziałek, 07 lipca 2014 w Aktualności

Kurs techniki klasycznej na nartorolkach - krok naprzemianstronny

Ten krok najbardziej kojarzy się z techniką klasyczną biegu na nartach i nartorolkach. Jest najwolniejszy, lecz najbardziej uniwersalny. Stosowany na nartorolkach przez osoby, które nie biegały wcześniej na nartach może prowadzić do złych nawyków i wyuczenia błędnej techniki. Warto więc dowiedzieć się z naszego filmu, na co zwrócić uwagę podczas stosowania kroku naprzemianstronnego.
poniedziałek, 07 października 2013 w Filmowy kurs techniki

Kurs techniki klasycznej na nartorolkach - wprowadzenie i bezkrok

Odcinek filmowego kursu techniki biegu na nartorolkach stylem klasycznym jest poświęcony omówieniu i prezentacji najszybszego i zarazem najłatwiejszego do nauki kroku.
poniedziałek, 30 września 2013 w Filmowy kurs techniki

Weekendowy obóz na nartorolkach w kultowych miejscach (11-13 października)

Portal nabiegowkach.pl zaprasza na weekendowe szkolenie dla amatorów, którego większość zajęć będzie prowadzona na nartorolkach. Nordic Weekend odbędzie się w Dusznikach Zdroju, a zajęcia m.in. w okolicach Lasówki i na Jamrozowej Polanie.
niedziela, 22 września 2013 w Aktualności

Miłośnicy biegówek szkolili się na Skike podczas obozów w Tatrach

Popularność letniej odmiany biegówek w Polsce wciąż jest bardzo niska w porównaniu do liczby osób biegających na nartach w zimie. Rośnie jednak grupa osób, która przeznacza letni urlop na naukę Nordic Skating.
piątek, 06 września 2013 w Aktualności

Kurs techniki łyżwowej na nartorolkach - dwukrok asynchroniczny

Dwukrok asynchroniczny to krok techniki łyżwowej wykorzystywany do pokonywania podbiegów. Podczas biegu „kulawym", jak potocznie się go nazywa, nogi i ręce pracują inaczej niż przy innych krokach. Szczegółowe wskazówki znajdziecie w filmie.
poniedziałek, 02 września 2013 w Filmowy kurs techniki

Kurs techniki łyżwowej na nartorolkach - dwukrok synchroniczny

Ten odcinek kursu poświęcony został na omówienie dwukroku synchronicznego. Tradycyjnie też Mariusz Michałek, zawodnik i instruktor prowadzący nasz kurs, podaje kilka istotnych wskazówek niezbędnych do nauki biegania wszystkimi krokami.
poniedziałek, 26 sierpnia 2013 w Filmowy kurs techniki

Kurs techniki łyżwowej na nartorolkach - jednokrok

Ten odcinek w całości poświęcony jest omówieniu zasad poruszania się najszybszym i najbardziej uniwersalnym krokiem techniki łyżwowej – jednokrokiem. W filmie omówiono też wiele ogólnych zasad dotyczących biegania „łyżwą".
poniedziałek, 19 sierpnia 2013 w Filmowy kurs techniki
Strona 2 z 3

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.