Alicja Rolska Artykuły autora:

Alicja Rolska

Rywalizacja na własnych nartorolkach czy jednakowym sprzęcie organizatora?

poniedziałek, 08 lipca 2024 w Sprzęt
W sezonie startowym na nartorolkach co roku powraca pytanie dotyczące zasad rywalizacji, a w szczególności kół dopuszczonych do użytku na poszczególnych biegach. I organizatorzy zawodów, i ich uczestnicy chcieliby, żeby było sprawiedliwie. Czyli jak?

15 sierpnia na Tauron Duszniki Arena impreza charytatywna na nartorolkach

czwartek, 30 lipca 2020 w Zapowiedzi
W trzeci weekend sierpnia na północy kraju mamy zawody Swornerace, ale na drugim końcu kraju w tym czasie odbędzie się niezwykłe wydarzenie nartorolkowe. Na torze biathlonowym w Dusznikach-Zdroju będzie można biegać całą dobę, by zebrać pieniądze dla chorej na stwardnienie rozsiane duszniczanki.

Letnie buty nartorolkowe do techniki klasycznej Alpina ACL Summer [TEST]

niedziela, 18 czerwca 2017 w Testy
Przedmiotem naszej oceny są zaprojektowane specjalnie do nartorolek niskie i przewiewne buty do techniki klasycznej Alpina ACL Summer. Zapraszamy do zapoznania się z wnioskami zebranymi po dwóch sezonach użytkowania butów.

Niemojów - Spalona na Dolnym Śląsku. Idealna trasa na zawody, trening i wycieczkę.

środa, 03 sierpnia 2016 w Aktualności
Na trasie Minimaratonu Niemojów - Spalona, organizowanego w Kotlinie Kłodzkiej po raz pierwszy 14 sierpnia 2016, czekają na nartorolkarzy malownicze widoki, znakomity asfalt, niewymagające podbiegi i bezpieczne zjazdy. Słowem to doskonałe miejsce nie tylko na zawody, ale także na wycieczkę lub trening.

Na nartorolkach przez Europę w szczytnym celu

niedziela, 01 maja 2016 w Z życia
16 krajów, wśród nich również Polska, 21 granic i blisko 7,5 tysiąca kilometrów na nartorolkach w niewiele ponad 100 dni. Oto planowany rekord świata, którego ustanowienia podjął się francuski strażak Gérard Proteau.

Sześćdziesiątka nartorolkarzy rywalizowała o tytuły najlepszych "górali" w Ski Way Przehyba Uphill

sobota, 03 października 2015 w Aktualności
3 października 2015 roku w Gaboniu niedaleko Starego Sącza blisko sześćdziesiątka sportowców wystartowała w I Mistrzostwach w Biegu pod Górę na Nartorolkach. Na bardzo wymagającej trasie przy pięknej pogodzie rywalizowali techniką klasyczną i dowolnie. Mamy nowy rekord uczestnictwa Polaków w otwartym biegu na nartorolkach.

Nartorolkowy “Klasyk w Lasówce” - niewielka impreza, ale międzynarodowe podium

niedziela, 13 lipca 2014 w Relacje
W drugi weekend lipca 2014 sołtys Lasówki Piotr Traczewski wraz z grupą mieszkańców zorganizowali Pierwsze Dni Lasówki, w ramach których odbył się również bieg na nartorolkach stylem klasycznym. To pierwsza tego typu impreza dla amatorów przeprowadzona na leśnych drogach Lasówki.

Krew, pot i ... uśmiech. Skikome na Kaszebe 2014

niedziela, 22 czerwca 2014 w Relacje
Malownicze kaszubskie krajobrazy, słońce, wiatr i grad, 60 km pod górę i w dół, 13 śmiałków na rolkach terenowych oraz 6 godzin na trasie – tak w wielkim skrócie można opisać tegoroczne "Skikome na Kaszebe".

Letnie buty do nartorolek Alpina SCO Summer [TEST]

środa, 11 czerwca 2014 w Testy
Od wiosny 2014 w sprzedaży dostępne są letnie buty do nartorolek Alpina SCO Summer. Model umożliwiający bieganie techniką łyżwową i klasyczną, współpracujący z wiązaniami NNN, jest obecnie najtańszą propozycją na polskim rynku. Czy warto go kupić?

SKIGO Roller Ski Gloves - rękawiczki na nartorolki

piątek, 24 sierpnia 2012 w Testy
Rękawiczki są niezbędnym elementem stroju na nartorolki. Chronią dłonie przed paskami kijów ocierającymi miejsce między kciukiem, a palcem wskazującym oraz przegub dłoni. Mogą uchronić także skórę rąk w razie upadku.

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.