Michał Rolski Artykuły autora:

Michał Rolski

Tor nartorolkowy Wisła - Jonidło

poniedziałek, 14 lipca 2014 w Miejsca
Na terenach sportowych w Wiśle, przy kampingu na Jonidle, tuż obok rzeki powstał krótki tor dla rolkarzy i nartorolkarzy. Niemal płaska, owalna trasa ma długość 850 metrów.

Tory nartorolkowe w Istebnej

poniedziałek, 16 września 2013 w Miejsca
Choć Istebna to wieś gminna licząca zaledwie 5000 mieszkańców, ma aż dwa tory nartorolkowe. Jeden trudniejszy i dłuższy z przeznaczeniem do techniki klasycznej, drugi łatwiejszy, na którym można biegać zarówno klasykiem, jak łyżwą.

Co to są nartorolki?

środa, 08 maja 2013 w Sprzęt
Wiele osób sądzi, że nartorolki to sprzęt sportowy wyposażony w dwa kółka, na którym jeździ się przy użyciu kijów narciarskich. Jednak nie każdy tego typu sprzęt to nartorolki...

“Lustereczko powiedz przecie...” - czy za mną jest bezpiecznie ?

wtorek, 23 kwietnia 2013 w Sprzęt
Lusterko przypinane do kasku, to rozwiązanie pozwalające kontrolować sytuację za plecami. Dzięki jego stosowaniu możemy znacznie zwiększyć bezpieczeństwo treningów na rolkach i nartorolkach.

Czy Czesi biegają na nartorolkach? Rozmowa z Vítem Černým

niedziela, 23 września 2012 w Z życia
O popularność nartorolek w Czechach zapytaliśmy jednego z większych entuzjastów tego sportu u naszych południowych sąsiadów. Czołowy zawodnik amatorski specjalizujący się w jeździe na nartorolkach opowiada o sobie, treningu i stanie nartorolkarstwa w Czechach. Wiele faktów, które przedstawia Vít, zaskakuje.

Na rolkach uniwersalnych po najbardziej zatłoczonej biegowej trasie narciarskiej

wtorek, 21 sierpnia 2012 w Miejsca
Blisko pięć kilometrów drogi z Jakuszyc do schroniska Orle to zimą najbardziej oblegane przez narciarzy biegowych miejsce w Polsce. Przesuwając narty po grubej pokrywie śnieżnej mało kto zdaje sobie sprawę, że pod spodem jest asfalt. Idealne miejsce na rolki uniwersalne gdy stopnieją śniegi.

Tor nartorolkowy na Jamrozowej Polanie w Dusznikach-Zdroju

sobota, 30 czerwca 2012 w Miejsca
To niewątpliwie najlepsze miejsce do jazdy na nartorolkach w naszym kraju. W 2001 i 2010 roku na profesjonalnej trasie nartorolkowej na Jamrozowej Polanie odbywały się Mistrzostwa Świata w biathlonie letnim. Przez większość sezonu z toru mogą bezpłatnie korzystać wszyscy chętni.

Szklarska Poręba - tor nartorolkowy przy Szkole Mistrzostwa Sportowego

poniedziałek, 18 czerwca 2012 w Miejsca
Trasa nartorolkowa o długości 750 metrów służy letnim treningom młodzieży uprawiającej biathlon i narciarstwo biegowe. W czasie, gdy na torze nie trenują młodzi sportowcy, jest on dostępny dla wszystkich chętnych.

Rolki terenowe Skike VX Twin - TEST

czwartek, 13 października 2011 w Testy
VX Twin to pierwszy model Skike, który umożliwia jazdę z ruchomą piętą. Wyposażony w jednokierunkowe łożyska ma pozwalać na jazdę techniką łyżwową i klasyczną. Czy tak jest w rzeczywistości? Czy ruchoma pięta pozwala na jazdę poprawną techniką narciarską? Czy warto je kupić?

Rolki terenowe Skike VX Solo - TEST

środa, 28 września 2011 w Testy
Rolki Skike VX Solo to następca kultowych rolek Skike V07, które zapoczątkowały modę na rolki terenowe. Czy zmiany zastosowane przez producenta w nowym modelu są istotne, czy tylko kosmetyczne? Czy zmieniły się właściwości jezdne rolek? Czy wyeliminowano błędy poprzednika? Redakcja nabiegowkach.pl opisuje swoje wrażenia z testu.
Strona 1 z 2

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.