nartorolki.pl > Imprezy > Aktualności > Justyna Kowalczyk wygrała na nartorolkach Olaf Skoglunds Minneløp

Justyna Kowalczyk wygrała na nartorolkach Olaf Skoglunds Minneløp

„Polska Królowa Nart” rzadko startuje na nartorolkach, ale jeśli już się na to decyduje, to wygrywa w wielkim stylu. Tak jak 3 września 2016 roku w norweskim biegu Olaf Skoglunds Minneløp odbywającym się techniką klasyczną na dystansie 80 km.

Norweski maraton na nartorolkach to trzeci i ostatni z biegów tegorocznego cyklu World Classic Tour zrzeszającego długodystansowe skandynawskie wyścigi techniką klasyczną. W ramach sobotniej imprezy odbyły się trzy biegi na dystansach 80 km, 50 km i 30 km.

W biegu kobiet na najdłuższym dystansie wzięło udział tylko 5 kobiet. Trochę więcej wystartowało na 50 km, najwięcej, bo ponad 40 ukończyło najkrótszą trasę o długości 30 km. W najbardziej prestiżowym biegu – na 80 km – w dobrym stylu wygrała Justyna Kowalczyk (Team Santander). Polka osiągnęła linię mety w czasie 3:47:00 wyprzedzając Szwajcarkę Serainę Bober (Team SAS ski) o ponad 4 i pół minuty. Jako trzecia wyścig ukończyła Szwedka Emilia Lindstedt ze stratą do naszej rodaczki ponad 21 minut.

W rywalizacji mężczyzn frekwencja była dużo lepsza. Na 80 km wystartowało ponad 30 zawodników. Konkurencję zdominowali Norwedzy. Triumfował Anders Mølmen Høst (Team Leaseplan Go) z czasem 3:19:10 przed reprezentującymi Team Santander Andreasem Nygaardem (strata 26 sekund) i Tordem Aslem Gjerdalenem (strata ponad 26 sekund do zwycięzcy).